Sosyal Medya

Instagram’da Bugün Aktif Ne Demek?

Son görülme özelliği olarak da bilinen aktiflik durumu, kullanıcılardan tam puan almayı başarıyor. Instagram’da bugün aktif ne demek? Sorusuna yanıt vermeden önce dilerseniz bu özelliğin ne işe yaradığını hep birlikte inceleyelim. Takip ettiğiniz bir kişiye ulaşmak ve onu instagram’da yakalamak mı istiyorsunuz? O halde sizler de aktiflik durumunu takip edeceksiniz.

Instagram’da bugün aktif demek, kişinin ana sayfada dolaşması, dm’lere yanıt vermesi ya da beğeni atması, algoritmaya bağlı olarak aktiflik şeklinde yorumlanıyor ve son işlem yapılan zaman, karşı tarafa “Bugün aktif” şeklinde yansıtılıyor. Attığı her adım aktiflik olarak kabul edildiği için uygulama içerisinde zaman geçirdiğini tespit etmek de daha kolay bir hal alacaktır.

blank

Layklamadım, Yorum Yapmadım, Yine de Aktif Görünüyorum!

Az önce de ifade ettiğimiz gibi layklamanıza ya da yorum yapmanıza gerek yok. İnstagram profillerinize giriş yapıp ana sayfada yer aldığınız andan itibaren aktiflik durumunuz kayıt altına alınıyor ve kullanıcılar da bunu görebiliyor. Whatsapp’taki özellik ile benzer ve gayet faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyoruz.

Eğer isterseniz instagram aktiflik durumunu gizleyebilirsiniz ve bu konuda uygulama yaratıcıları denetimi sizlere bırakıyorlar. İşe yarar olduğu tartışılır ancak takip ettiklerinizden haberdar olmak adına gerçekten özel bir çalışma olarak nitelendiriyoruz.

Instagram Aktiflik Durumunu Kapatabilir miyim?

Profillerinize giriş yaptıktan hemen sonra ayarlar bölümüne geçin ve buradan aktiflik durumunu iptal edin. Tebrikler! Artık ne zaman instagram’a girdiğiniz ya da ne zaman aktif olduğunuz bilgisi karşı tarafa herhangi bir şekilde iletilmeyecektir. Birçok kullanıcı bu özelliği kullanmıyor ancak henüz haberdar olmayanlar da var ve kapatmadıkları için kullanmak durumunda kalıyorlar.

Instagram, birçok farklı özellik ile birlikte uygulamayı daha popüler hale getirmeye uğraşıyor. Bazılarınız ne gerek var diye düşünebilirsiniz ancak bu tür çalışmalar ile birlikte hareketlilik artıyor ve kullanıcılardan da tam puan almayı başarıyorlar.

Instagram’da bugün aktif özelliği de yeni sayılabilecek bir çalışma. Dilerseniz açabilir, rahatsız olduğunuz anlarda da ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz. Bu konuda kontrol tamamen sizlerde olacaktır ve ekstra bir şey yapmanıza da gerek kalmıyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu