MobilSosyal Medya

WhatsApp’ta Grubu Silme/Kapatma Nasıl Yapılır?

Gizlilik konusuna dair yaptıkları açıklama ile birlikte amiyane tabirle kendi bacağına sıkan WhatsApp, yavaş yavaş bu sorunu çözüyor ve toparlamaya çalışıyor diyebiliriz. bu yazımızda WhatsApp’ta grubu silme-kapatma işleminden söz ediyor olacağız. Tabi bunun öncesinde uygulamaya dair bazı detayları da aktarmak istiyoruz. WhatsApp, milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran ve hali hazırda sektörü domine eden uygulamaların başında geliyor.

Bu uygulamayı sizler de tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilir ve internet bağlantınız olduğu sürece rehberinizdeki arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz. Dilediğiniz her yerden ve her noktadan sohbet etme şansı elde ediyor ve daha da önemlisi büyük dosyaları da saniyeler içerisinde karşı tarafa iletebiliyorsunuz.

Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır?

Kullanım kolaylığının yanı sıra ara yüz bakımından da en özel uygulamalardan biri olduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor. Henüz download etmediyseniz eğer sizler de hemen şimdi adımlarınızı atabilir ve uygulamayı indirebilirsiniz. Yeni dönemde daha fazla kullanıcıya ulaşmayı başaracak olan WhatsApp ile tanışmanız için hali hazırda vaktiniz var.

  • Gruptaki kişileri tek tek çıkartmanız gerekiyor. Bunu yapmak için de grup bilgisine tıklayın ve çıkarmak istediğiniz kişinin sağında yer alan butona tıklayın. Gruptan çıkart butonu ile birlikte ilgili kişiyi çıkartabiliyorsunuz.
  • Bu işlemi her grup üyesi için ayrı ayrı yerine getirdikten sonra son aşamada sizler de gruptan çıkabilirsiniz. Son aşamada ‘’grubu sil’’ butonu karşınıza çıkacaktır. Bu butona tıkladığınız takdirde grubu tamamen silmiş ve kapatmış olacaksınız.

whatsappta-grubu-silme-kapatma

WhatsApp, gruplar konusunda da gayet popüler ve işlevsel bir mecra olarak karşımıza çıkıyor. Dilediğiniz an sizler de kalabalık gruplar yaratabiliyor ve daha fazla insan ile daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde sohbet etme şansı elde ediyorsunuz. Üstelik bunun için de herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sizler de dilediğiniz an grup kurabilir ve arkadaşlarınız ile sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Peki ama kurulan gruplar ile neler yapabiliyorsunuz ya da sizlere ne tür ayrıcalıklar sunuluyor? Gelin hep birlikte bu sorulara da yanıt verelim ve taleplerinizi karşılamaya çalışalım.

Whatsapp Grubu Nedir?

Yakın arkadaşlarınız ya da çalışma arkadaşlarınız ile birlikte yer alabileceğiniz, metinsel bazlı sohbetlerin yanı sıra aynı zamanda dosya aktarımını da hem daha hızlı hem de daha güvenilir bir şekilde yerine getirebileceğiniz topluluklardır. Grupta bir yönetici olabileceği gibi eğer dilerseniz her üyeyi de yönetici yapabiliyorsunuz.

Yönetici, dilediği an gruptan üye çıkartabilir ya da bu gruba üye ekleyebilir. Kalabalık toplulukları tek bir adreste bir araya getirmek ve sohbeti daha keyifli kılmak adına sizler de bu tür bir hamle yapabilirsiniz. Eğlenceli smileyler ve gifler ile birlikte bu sohbet eminiz ki daha heyecan verici bir seviyeye taşınacaktır.

An itibarıyla milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran WhatsApp, her geçen gün yepyeni bir gelişme ile daha işlevsel bir boyuta taşınıyor ve bu da onu sektörün en çok tercih edilen ve yine en popüler adresine dönüştürüyor diyebiliriz. Sizler de kalabalık arkadaş grubunuz ile sohbet etmek ve taleplerinize bu konuda yanıt almak isterseniz eğer hemen şimdi adımlarınızı atabilirsiniz.

Yeni dönem ile birlikte güncellemeler de mevcut ve sohbetinize eşlik edecek çok sayıda gif ve smiley de mevcut. Hemen şimdi yerinizi alabilir ve sizler de sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Üstelik bu uygulamadan hizmet almak için herhangi bir şekilde ücret ödemeyeceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu