Sosyal Medya

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? Kesin Sonuç!

Sohbet uygulaması olarak işlevselliğini koruyan ve her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi başaran Whatsapp, sınıfının en iyisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna yanıt vereceğiz ancak öncesinde uygulamaya birlikte göz atalım istiyoruz.

Arkadaşlarınız ile sohbet edebileceğiniz yine rehberinizde yer alan kişiler ile dosya alış verişi yapabileceğiniz ve hatta görüntülü konuşabileceğiniz çok özel bir uygulama. Şu an için rakiplerinin bir adım önünde ve aldığı yatırımlar ile birlikte üst düzey seviyeye ulaşmış durumda.

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde sizler de dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman iletişim kurabiliyorsunuz. Dilerseniz asıl konumuza dönelim ve engellendiğinizi nasıl anlayacağınıza yine hep birlikte göz atalım.

Uzman Görüşü:

  • Sohbet penceresini açın ve ilgili kişinin son görülme saatine bakın. Eğer bu detayı göremiyorsanız engellenmiş olabilirsiniz. Kesin sonuç değildir çünkü karşınızdaki insan son görülmesini kapatmış da olabilir ancak az sonra bahsedeceğimiz detaylar ile bir araya geldiğinde ve tüm detaylar karşılandığında sizler de kesin olarak engel yediğinizi anlayabileceksiniz.
  • Profil fotoğrafına bakın. Gri bir silüet varsa eğer ya fotoğrafını silmiş ya da sizi engellemiştir. Yine tek başına yeterli bir sonuç değildir ancak bir üstte yer alan madde ile örtüşüyorsa engellendiğinizi anlamanız uzun sürmeyecektir.
  • Mesaj atıyorsunuz fakat mavi tik alamıyor ve tek çizgi ile karşı karşıya geliyorsanız engellenmiş olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Yukarıda bahis geçen detayları kontrol ederek sizler de engellenip engellenmediğinizi kısa süre içerisinde tespit edebilirsiniz. Whatsapp uygulamasının en büyük sıkıntılarından biri ve bunun için tam manasıyla bir çözüm sunmuyorlar. Yakın zamanda bir güncelleme gelebilir ve insanlar bu soru işareti ya da endişe durumundan kurtulabilir diye düşünüyoruz. Muhtemelen sizler de farkındasınız, profil fotoğrafınızı kaldırdığınız anda rehberinizdeki kişiler hemen mesaj atıyor ve beni engelledin mi diye soruyorlar. Aslında kimse emin değil ancak bilinen yöntemler takip edilerek engel durumunu tespit etmek zaman zaman mümkün olabiliyor.

Engelleyenleri Gösteren Uygulama

Whatsapp, gerçekten özel bir mecra ve milyonlarca insana hizmet ediyor olması da bu ismi bir adım öne taşıyor. Üçüncü parti yazılımlar ile birlikte Whatsapp’ı daha kullanışlı hale getirmeyi denemeyin. Biliyorsunuz bu tür uygulamalar doğrudan kişisel bilgilerinizi talep ediyor ve erişim izni istiyorlar. Amaçları size fayda sağlamak değil, tam aksine cihazlarınıza ve bilgilerinize arar vermek olacaktır.

Şu an bir arama yapsanız karşınıza sayısız uygulama çıkacaktır ve her biri de engelleyenleri gösterdiğini söyleyecektir. Böyle bir şey mümkün değil ve bu uygulamaları kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Zaten kullanıcı yorumlarına baktığınızda bunu sizler de daha net bir şekilde görebilecek ve bizimle aynı düşüncelere sahip olacaksınız.

Whatsapp’tan engellendiğinizi öğrenmek için doğal yöntemleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. En azından cihazlarınızın zarar görmeyeceğini ve kişisel bilgilerinizin güvence altında olduğunu biliyor olacaksınız. Üçüncü parti yazılımlar genellikle zararlı yazılımlar oluyor ve kişisel bilgilerinize de çok daha kolay bir şekilde erişim sağlıyor. Bazı forumlarda bu uygulamaların ısrarla övgü aldığını ve daha da kötüsü tavsiye edildiğini görüyor ve üzülüyoruz. Emin olun bu uygulamaların sizlere herhangi bir faydası olmayacak ve tam aksine cihazlarınıza zarar verecektir.

Yazımızın başında bahsi geçen detayları kullanabilirsiniz ve zaten karşı tarafa mesaj attığınızda uzunca bir süre tek tik gördüğünüzde sizler de engellendiğinizi çok kolay bir şekilde tespit etmiş oluyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu