AndroidMobil

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor [Çözüm]

Akıllı telefonlarda ağ bağlantısı olmasına rağmen Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyorsa, aşağıda ki yazımızı  inceleyerek  sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Android ve iPhone işletim sistemine sahip telefonlarda bu bildirim sorununu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Whatsapp üzerinden gelen mesajları görebilmeniz için cihaz ayarlarının doğru olması gerekmektedir. Mobil uygulamayı cihazınıza normal olarak yükledikten  sonra  ayar değişikliği yapmadıysanız mesajlar geldiği anda bildirim alırsınız. Ancak sonradan yapılan ayar değişiklikleri “Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor” sorunları ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu gibi sorunlarda öncelikle herhangi bir web sitesine giriş yapmayı deneyerek, internete bağlı olduğunuzdan emin olun. Şimdi sırayla bu sorunu nasıl çözebiliriz inceleyelim.

blank

Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor çözüm yöntemleri

Telefonda antivirüs, internet tasarruf, batarya tasarruf gibi uygulamalar varsa bu uygulamaları cihazınızdan kaldırın. Bu tarz uygulamalar kısıtlamalara sebep olur.

Mobil internet ağından bağlıysanız Wifi bağlantısını deneyin veya tam tersi Wifi bağlantısı yerine mobil ağ bağlantısını deneyin.

Cihazınızdan Ayarlar, Uygulamalar, WhatsApp, Veri Kullanım seçeneği eğer sınırlandırılmışsa bu seçeneği devre dışı bırakın.

Ayarlar, Uygulamalar, Menü tuşu ile uygulama tercihlerini sıfırla diyerek tüm uygulama tercihlerini sıfırlayınız. Telefonunuzun enerji tasarruf modunda olmadığını kontrol ediniz. Enerji tasarruf modunda bazı özellikler devre dışı kalır.

Ayarlar, Uygulamalar, Whatsapp, İzinler seçeneğini kontrol ederek uygulamanın tüm izinlerinin açık olduğundan emin olun.

WhatsApp menü tuşu üzerinden bütün bilgisayarlardan çıkış yapınız.

Ayarlar, Uygulamalar, Whatsapp, depolama seçeneklerini izleyerek uygulama verilerini temizleyiniz.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız yöntemler Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor sorununuzu mutlaka çözecektir. Yukarıdaki bütün işlemleri yapmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa telefonda fiziksel bir sorun olabilir ve yetkili servisten destek alınız. Yaşadığınız Whatsapp sorunlarını aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

  1. Benim sorunum sadece whatsapp ile alakalı değil. Sanırım modemle alakalı. Whatsapp da dahil bütün uygulamalara girmeyene kadar bildirimler gelmiyor (youtube whatsapp telegram gmail vs.) Sorunumu cevaplarsanız sevinirim.(Sorunun teleronumla alakası yok evdeki diğer kişilerde ayni modeme bağlaninca onlar da bu sorunu yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu