Mobil

iPhone Cihaz Değişimi ve Başvuru Aşamaları

Teknoloji dünyasının en güvenilir markalarından bir tanesi olan Apple, müşteri memnuniyeti konusunda da en hassas davranan markalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sahip olduğunuz ürünleri herhangi bir sorunda iPhone cihaz değişim talebi ile yenileyebiliyor ve kısa sürede sorunsuz bir şekilde hizmet alabiliyorsunuz. Taleplere hızlı bir şekilde yanıt veren markanın bu süreçte sizlerin yanında olacağını da belirtmek istiyoruz. Peki bu değişim süreci nasıl işliyor? Gelin hep birlikte bu süreci detaylı bir şekilde mercek altına alalım…

İlk olarak Apple internet sitesinden bulunduğunuz konumda yada bölgede Apple yetkili servisi var mı? kontrol ediniz. Eğer varsa direkt servise elden teslim edebilirsiniz. Eğer yokşa aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

blank

  • Apple’ın web sitesi üzerinden Genuis Bar bölümünü kullanarak rezervasyon işlemlerinizi yapıyorsunuz.
  • Zorlu ve Akasya alternatifleri karşınıza çıkıyor ve bir tanesini tercih ederek ilerliyorsunuz.
  • Karşınıza çıkan ekranda size verilen ya da sizlerin oluşturduğu Apple kimliğinizi girmeniz isteniyor. Kimlik numaranızı girdikten sonra yeni bir ekran ile karşılaşıyorsunuz.
  • Bu ekranda tercih edebileceğiniz ya da randevu alabileceğiniz günler yer alıyor. Sıra beklememeniz ve işlemlerinizi daha kısa sürede halledebilmeniz adına böyle bir alternatif sunulmuş ve sizler de ilgili tarihi seçerek onay veriyorsunuz.
  • İşleminiz tamam! Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey cihazınızı servise verilecek şekilde hazır hale getirmek olacaktır. Eğer yedeklemeniz gereken verileriniz varsa yedekleme işlemini yapabilir ya da telefonlarınızı formatlayarak teslim edebilirsiniz.

iPhone’mu Apple Store göndermeden önce ne yapmam lazım?

Apple cihazınızı servise vermeden önce aşağıdaki hazırlıkları yapmalısınız. iPhone için; Verileri iTunes veya iCloud ‘a yedekleyin. Telefonda iPhone’umu Bul özelliğini kapatın. Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil menüsü üzerinden verileri ve ayarları siliniz. Telefon üzerinde kılıf veya kapak varsa çıkarın.

Sizin yapmanız gereken işlemler bu kadar ve bu süreç sonrası gerekli incelemeler yapıldıktan sonra eğer uygun görülürse firma sizlere yeni bir telefon ya da ürün gönderiyor. Bu konuda aklınıza herhangi bir soru işareti gelmesin. Eğer gerçekten bir sorun varsa ve bu sorun kullanıcı hatası kaynaklı değilse yeni ürününüz en kısa sürede sizlere teslim edilecektir.

Apple markası bu konuda oldukça cömert davranıyor ve daha önce bu işlemi yapan kullanıcıların yorumlarına bakarsanız eğer yeni ürünlerini teslim aldıklarını sizler de görebilirsiniz. Bu tür bir sorun yaşamışsanız ve sizler de yeni bir telefon talebinde bulunmak istiyorsanız yukarıdaki adımları takip ederek iPhone cihaz değişimini kolayca yapabilirsiniz.

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu