Sosyal Medya

Whatsapp Yazı Stili Değiştirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp ile birlikte sizler de arkadaşlarınız ile iletişim kurabiliyor ve yazı stili değiştirme ile bu sohbeti daha keyifli hale getirebiliyorsunuz. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama sayesinde iletişim kurmak artık çok daha kolay bir hal almış durumda.

İnternet bağlantınız olduğu sürece dilediğiniz her yerden iletişim kurma şansına sahipsiniz. Bugünkü yazımızda ise farklı bir konuya değinmeye çalışacağız. Whatsapp yazı stili değiştirme başlığı ile birlikte sizler de yazı stilinize müdahale edebilecek ev dilediğiniz gibi düzenleme yapabileceksiniz. Gelin hep birlikte bu detaya göz atalım ve soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalışalım.

WhatsApp Yazı Stilini Kalın Yapma:

Özellikle belirtmek ve vurgu yapmak istediğiniz cümleler varsa eğer * sembolünü kullanabilirsiniz. Naber kelimesini kalın yazmak istiyorsanız eğer *Naber* şeklinde gönderim yapmanız gerekiyor ve Whatsapp uygulaması bu mesajı otomatik olarak kalınlaştırıyor.

blank

WhatsApp Yazı Stilini italik Yapma:

İtalik yazmak istiyorsanız eğer ilgili metnin başına ve sonuna _ koymanız gerekecektir. Metinin başında ya da sonunda bu sembol görünmeyecek ve karşı tarafa doğrudan italik olarak iletilecektir. Konuşmalarınızı daha eğlenceli hale getirmek ve arkadaşlarınızın dikkatini çekmek adına bu tür bir tercihte bulunabilirsiniz.

WhatsApp Yazı Stilini Üstü Çizili Yapma:

Whatsapp konuşmalarınızı üstü çizili olarak yapmak isterseniz eğer metinin ya da cümlenin başına ve sonuna ~ sembolünü eklemeniz gerekiyor. Uygulama, otomatik olarak çeviriyor ve karşı tarafa üstü çizili şekilde ulaştırıyor. Sohbet ekranı bu sayede daha dikkat çekici ve ilginç bir hal alacaktır.

WhatsApp Yazı Stilini İtalik Kalın Yapma:

*_ eklemesi ile birlikte hem italik hem de kalın yazı yazabilirsiniz. Bu sembolü metnin başına ve sonuna eklemeniz gerekiyor ve bu sayede otomatik çevrim yapılacaktır. Whatsapp uygulaması bu tür güncellemeler ve eklemeler ile birlikte daha dikkat çekici bir uygulamaya dönüşüyor. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız sizler de tanıklık edebilir ve incelemede bulunabilirsiniz.

Whatsapp yazı stili değiştirme de özellikle vurgulamak istediğiniz kelime ya da metinlerde bu detay fazlasıyla işinize yarayacak ve taleplerinize dorudan yanıt verecektir. Bunun için ekstra bir ödeme yapmanıza ya da uygulama yüklemenize gerek olmadığını da belirtmek isteriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu