Sosyal Medya

Whatsapp Yazı Boyutunu Büyütme ve Küçültme

Bu yazımızda sizlere Whatsapp yazı boyutunu büyütme ve küçültme işleminin nasıl yapılacağını aktarmaya çalışacağız. En büyük iletişim ağı olarak nitelendirebileceğimiz kusursuz bir uygulama olan whatsapp, piyasaya çıktığı andan itibaren kısa süre içerisinde milyonlarca insana ulaşmayı başardı.

Uygulamanın ücretsiz olması elbette önemli bir detay ancak bu detayın yanı sıra işlevsel olması ve iletişimi daha kolay hale getirmesi de onu popüler kılan bir diğer detaydır. Bu uygulama üzerinden metin destekli iletişim kurabiliyor ve aynı zamanda dosya aktarımında bulunabiliyorsunuz. Görüntülü konuşma ve ses dosyası paylaşımı da uygulamayı daha işlevsel kılan özelliklerden bazılarıdır. Her geçen gün biraz daha dikkat çekici bir hal alıyor ve sms devrini kapattığını da belirtmek isteriz.

Whatsapp Yazı Boyutunu Büyütme ve Küçültme

İnternet bağlantınız olduğu takdirde sizler de uygulamadan en iyi şekilde faydalanabilir ve iletişimi kesintisiz bir şekilde sağlayabilirsiniz. Yeni dönem teknolojisinin bizimle buluşturduğu kusursuz uygulamalardan biri ve kullanımı da bir hayli basit… Bugün sizlere farklı bir özelliğinden bahsedeceğiz ve yazı boyutunu nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız. Çok basit bir müdahale ile yazı boyutunda oynamalar yapabiliyorsunuz ve dilerseniz farklı işletim sistemleri için bunun nasıl yapılacağına da alt başlıklar halinde göz atmaya çalışalım.

blank

Iphone Telefonlar için:

Ayarlar menüsünden hareketle genel ve metin puntosu adımlarını takip ederek sizler de whatsapp yazı boyutunu değiştirebiliyorsunuz. Gördüğünüz gibi izlemeniz gereken adımlar çok basit ve bunu iptal etmek için de yine aynı adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Sohbet bölümündeki yazı boyutunu bu şekilde değiştirebiliyorsunuz ve çok daha büyük bir yazı boyutuna ihtiyacınız varsa yapmanız gereken şey ayarlar > genel > erişilebilirlik > büyük metin adımlarını takip etmek ve büyük metin seçeneğini aktif hale getirmek olacaktır.

Bu gerçekten önemli bir özellik çünkü görme problemi yaşayan bazı kullanıcılar, mesajları okumakta güçlük çekiyor ve bu özellik ile birlikte yazı boyutunu diledikleri an değiştirebiliyorlar. Yazı boyutu sizleri rahatsız ediyorsa daha küçük boyutlara da dönüştürebiliyorsunuz ve bu da en önemli avantajlardan bir tanesidir.

Android Telefonlar için:

Whatsapp uygulamasını açtıktan hemen sonra sağ üstte yer alan menü butonuna tıklıyoruz. Devamında ayarlar >sohbetler > yazı tipi boyutuna ulaşarak sizler de yazı boyutunu dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Android kullanıcıları için bu sürecin çok daha kolay olduğunu belirtmekte fayda var. Küçük- orta ve büyük olmak kaydı ile değişiklik yapmak mümkündür ve uygulanışı da gayet basittir.

Bu yazımızda yazı boyutunu nasıl değiştirebileceğinizi ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştık. Adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Whatsapp sohbet mesajlaşmalarında yazı boyutu sizleri rahatsız ediyorsa ilgili adımları takip ederek değişiklik yapabilir ve sohbetlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Görme sorunu yaşayanlar için ya da daha büyük boyutlu mesajlaşmayı tercih edenler için güzel bir özellik olduğunu düşünüyoruz. Kısa süre içerisinde binlerce kullanıcı bu özelliği kullanmaya başladı ve kolay uygulanabilir olması da dikkatleri çekiyor diye düşünüyoruz.

Bazı kullanıcılar, daha estetik bir mesajlaşma şablonu yaratmak için de Whatsapp yazı boyutunu küçültmeyi tercih ediyor. Dilerseniz sizler de deneyebilir ve nasıl bir görüntü elde edeceğinize somut olarak göz atabilirsiniz. Bunun için ek bir uygulamaya ya da herhangi bir şekilde ücret ödeyerek program satın almaya ihtiyacınız yok. Yukarıda bahsi geçen adımları uygulamanız yeterli olacaktır ve zaten kısa süre içerisinde sonuç elde etmiş olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu