Sosyal Medya

Whatsapp Telefon Numarası Değiştirme

İnternet bağlantınız olduğu sürece WhatsApp uygulamasını kullanarak sizler de dostlarınızla ve iş arkadaşlarınızla kesintisiz sohbet edebilir, grup açabilir, toplantı yapabilir ve hatta çok daha fazlasına erişim sağlayabilirsiniz. Pandemi döneminde görüntülü sohbet avantajı ile bir adım öne taşındılar ve hali hazırda en popüler sohbet uygulamalarından biri olduğunu da unutmamak gerekiyor. Whatsapp telefon numarası değiştirme konusuna geçiş yapmadan önce kısa bir detay vermek istedik.

Malumunuz Whatsapp gibi uygulamalar, güvenlik ve gizlilik bakımından çok hassas bir tutum sergiliyor. Farklı bir cihazda kullanım ya da numara değişikliği durumunda güncelleme yapmak zorunda kalıyorsunuz. Kişisel bilgilerinizin korunması adına önemli bir ayrıntı olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Dilerseniz numara değişikliğini nasıl ve ne şekilde yapabileceğinizi ve sizleri bu süreçte ne tür detayların beklediğini hep birlikte konuşalım. Dilediğiniz zaman değişiklik yapabiliyorsunuz ve bununla ilgili bir kısıtlama yok. Detaylar ise aşağıdaki gibidir:

whatsapp-telefon-numarasi-degistirme

Whatsapp Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan 3 nokta simgesine tıklamanız gerekecektir.
  • Hemen ardından ayarlar menüsü ile devam ediyoruz ve hesap sekmesine geçiş yapıyoruz.
  • Açılan pencere üzerinden sizler de numara değiştir butonuna tıklayabilir ve güncel numaranızı ekleyebilirsiniz.
  • Eğer dilerseniz bu değişikliği rehberinizdeki tüm kişilere otomatik olarak bildirebilir ve onları da haberdar edebilirsiniz. Whatsapp, bu tür bir seçenek de sunuyor ancak böyle bir şey istemiyorsanız bu soruya hayır yanıtını vermeniz yeterli olacaktır.
  • Tebrikler! Atık yeni numaranız ile birlikte sizler de Whatsapp kullanmaya devam edebilir ve hız kesmeden iletişim kurabilirsiniz.

Whatsapp Neler Sunuyor?

Kişisel gizlilik ve bilgilerin korunması adına tercih edebileceğiniz en güvenilir uygulamalardan bir tanesidir. Sohbetleriniz ve aynı zamanda görüntülü aramalarınız uçtan uça şifrelenerek koruma altına alınıyor. Şu an için en etkileyici ve en profesyonel sohbet uygulamalarından bir tanesidir ve zaten pandemi döneminde de ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Whatsapp üzerinden sohbet etmenin yanı sıra sesli sohbet seçeneğini de kullanabiliyorsunuz ve internet bağlantısı aracılığı ile sohbet etme şansı elde ediyorsunuz.

Bir diğer husus ise görüntülü konuşma ayrıcalığı olarak karşımıza çıkıyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi eve kapandığımız şu son günlerde ilaç gibi geldi ve internet bağlantınızın olduğu her an her noktadan görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Bunun için ekstra ödeme yapmak durumunda değilsiniz ve daha da önemlisi 4 kişilik toplantılar da oluşturabiliyorsunuz.

Whatsapp uygulaması ile birlikte dosya gönderebilir ve alabilirsiniz. Sesli mesaj gönderebilir ve bu mesajları kayıt altında tutabilirsiniz. Toplantılar ve kurumsal görüşmeler için de gayet uygun bir düzenek ve oluşumdan bahsetmek mümkün. Tamamen ücretsiz hizmet sunan whatsapp, şu an için Zoom ve skype ile kıyasıya bir rekabet içerisinde ancak detaylı bir kıyaslama yapıldığında whatsapp isminin bir adım daha öne taşındığını görebiliyoruz.

Görsel, video, ses ve çok daha fazlasını dakikalar içerisinde Whatsapp uygulaması üzerinden karşı tarafa iletebilirsiniz. Ödev teslimi ya da iş teslimi gibi konularda da an itibarıyla en güvenilir ve en hızlı uygulamalardan biri olduğunu da unutmamak gerekiyor. Henüz kullanmıyorsanız sizler de ücretsiz olarak indirme işlemlerinizi başlatabilir ve rehberinizdeki kişiler ile dilediğiniz an sohbete başlayabilirsiniz. Üstelik uygulama içi ödeme ya da benzeri bir durum da söz konusu değildir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu