Sosyal Medya

Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en popüler uygulaması Instagram ile ilgili yenilikleri ve merak edilenleri paylaşmaya devam ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de, Instagram hesap gizleme nasıl yapılır? Bugünkü konularımızdan biri ve dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım…

Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Daha güveli ve daha korunaklı bir hesap oluşturmak ve arkadaş isteklerini bekletme seçeneğini aktif hale getirmek adına Instagram hesap gizleme kesinlikle işe yarayacaktır. Sizi görmek ve tanımak isteyen kişi mutlaka takip isteği göndermelidir, aksi takdirde paylaşımlarınızı ne cep telefonu üzerinden ne de bilgisayar üzerinden görüntüleyemiyor.

IPhone telefonlarda Instagram hesap gizleme işlemi için;

  • Instagram profilinize giriş yapın ve sağ üst kısımdan menü simgesine dokunun.
  • Ayarlar daha sonra Hesap Gizliliği kısmını aktif edin.

Android telefonlarda Instagram hesap gizleme işlemi için;

  • Instagram profilinize giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine dokunun.
  • Bu pencere içerisinde aşağılara indiğinizde gizli hesap butonunun yer aldığını göreceksiniz.
  • Gizli hesabı aktif hale getirdiğiniz takdirde takipleşmediğiniz kişilerin profilinizi görmesi mümkün olmayacaktır.

blank

Instagram Hesabımı Neden Gizlemeliyim?

Eğer bir işletme hesabına sahip iseniz bizler hesaplarınızı gizlemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Hesaplarınızın herkese açık olması daha fazla etkileşim almanıza yardımcı olacaktır ve emin olun kısa süre içerisinde bunun olumlu etkilerini sizler de göreceksiniz. Her beğeni ve her yorum, keşfete düşmeniz için bir katkı ve bu katkıya ihtiyacınız olacaktır.

Kişisel bir hesaba sahip iseniz ve arkadaşınız olmayan kişilerin fotoğraflarınızı görmelerini istemiyorsanız hesaplarınızı tabii ki gizlemeniz gerekiyor. Bu sayede sizi merak edenler mutlaka takip isteği göndermek zorunda kalacak ve kabul edip etmeyeceğinize de sizler karar vereceksiniz.

İşletme Hesabımı Gizlemem Gerekiyor mu?

İşletme hesapları, instagram tarafından sunulan en önemli ayrıcalıklardan bir tanesidir. Bu sayede ürün tanıtımları yapabilir ya da var olan sayfalarınızı daha geniş kitlelere ulaştırarak sponsor alabilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi büyük sayfaların hesaplarını gizlemeleri çok da tavsiye edilen bir durum değildir ancak spam altında olduğunuzda ya da çok fazla şikayet aldığınızda hesabınızı bir süre gizleyerek koruma altına alabilirsiniz.

Instagram hesap gizleme işletme hesaplarında, hesabınızın açık olması ve herkes tarafından görülebilir olması kesinlikle sizlerin lehine olacak ve hesaplarınıza da belli ölçüde katkı sunacaktır. Elbette son karar sizlerin ancak daha hızlı büyümek ve daha fazla takipçi elde etmek isterseniz açık hesapları tercih etmeniz gerekecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu