Sosyal Medya

Whatsapp Nereye Yedekliyor?

Ücretsiz sohbet ya da mesajlaşma uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Whatsapp, en popüler isimlerden biri. Şu an için rakiplerinin bir adım önünde ve güncellemeler ile birlikte daha işlevsel bir yapıya sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor. whatsapp nereye yedekliyor sorusuna yanıt vermeden önce bu uygulamayı detaylı bir şekilde ele almak ve birlikte incelemek istiyoruz.

Tekil sohbetlerin yanı sıra kalabalık grup sohbetlerine de uygunluk gösteren ve aynı zamanda metin destekli mesajlar ile birlikte görüntü ve ses aktarımını da mümkün kılan özel bir uygulama. Tüm bunları ücretsiz olarak yapabiliyor olmak da yine en önemli unsurlardan biri ve sizler de henüz indirmediyseniz Google play ya da ios üzerinden indirme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Whatsapp Nereye Yedekliyor?

İnternet bağlantınız olduğu sürece sizler de dilediğiniz her yerde sohbet edebilecek ve dosya alış verişini de anlık olarak sorunsuz bir şekilde yapacaksınız. Bu alandaki en başarılı ve en kullanışlı uygulamaların başında geliyor ve kullanıcı yorumlarının da ne denli olumlu olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

  • Ios işletim sistemine sahip bir cep telefonu kullanıyorsanız eğer yedekleme işlemi Whatsapp-ayarlar-sohbetler-sohbet yedeği adımları ile birlikte tespit edilebilir. Tüm yazışmalar ve ilgili dosyalar burada depolanıyor ve dilediğiniz zaman erişim sağlayabiliyorsunuz.
  • Android işletim sistemine sahip bir cep telefonuna sahip iseniz whatsapp-ayarlar-sohbetler-sohbet yedeği-google drive adımlarını takip edebilirsiniz. tüm yazışmalar ve dosyalar bu alanda depolanıyor ve dilediğiniz zaman erişim sağlayarak sizler de incelemelerinizi yapabiliyorsunuz.

Whatsapp-Nereye-Yedekler

Farklı Bir Yere Yedekleme

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de budur. Whatsapp, farklı bir yere ya da alana yedekleme yapıyor mu? Ne yazık ki hayır. Bunu değiştirme gibi bir lükse sahip değilsiniz ve cep telefonlarınızı satın aldığınızda yedekleme nereye yapılıyorsa, kullanım süresi boyunca da aynı yere yapılacaktır. Ayarlar kısmından ya da Whatsapp üzerinden herhangi bir değişiklik yapma durumu söz konusu değildir ve bunun mümkün olduğunu söyleyenler ise yalan haber yapmaktadır.

Aynı şekilde bunu mümkün hale getirdiği ifade edilen uygulama ve programlar da kesinlikle işe yaramıyor ve kişisel bilgilerinize ulaşmak adına kullanılan art niyetli çalışmalardan bir tanesidir.

Whatsapp Neden Yedekleme Yapıyor?

Bu bir güvenlik önlemidir ve kullanıcıların yazışmalara ya da dosyalara daha hızlı ulaşmasına yardımcı olmak adına da bu tür bir hamle yapılmış durumda. Whatsapp, şu an için en güvenilir uygulamalardan biri ve zaten rakiplerinden daha fazla tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de kesinlikle budur.

Sohbet etmeye başladığınızda bu konuşma uçtan uca şifrelenmektedir gibi bir ibare karşınıza çıkıyor. Diğer uygulamalarda bu tür bir güvenlik önlemi söz konusu değil ve kişisel bilgilerinizin yanı sıra yazışmalarınız da risk altındadır. Whatsapp, bu konuda sorun yaşamayacağınız en özel uygulamalardan biri ve henüz indirmediyseniz sizler de download ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Milyonlarca insanın tercih ettiği bu sohbet uygulaması gerçekten çok başarılı ve güncellemeler ile birlikte her geçen gün daha işlevsel ve daha özel bir seviyeye taşınıyor. İnternet bağlantınız olduğu takdirde dilediğiniz an dilediğiniz noktadan sohbet edebilir, dosya gönderimi yapabilir ve aynı zamanda toplantılarınızı da yine bu uygulama aracılığı ile daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Pandemi döneminde bu uygulamaya çok daha fazla ihtiyacımız oldu ve görevini de kusursuz bir şekilde yerine getirdiğini belirtmek gerekiyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu