Mobil

Whatsapp Son Görülme Kapatma

Whatsapp son görülme kapatmak istiyorsunuz ve nasıl yapılacağını bilmiyorsunuz. İşte Whatsapp son görülme kapatma işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler.

Resim, video veya mesaj göndermede şuan en popüler uygulama Whatsapp’dır. Telefon rehberinizdeki kişilere kolaylıkla mesaj ve resim gönderme sırasında, karşınızdaki kişinin son görülme tarihine bakarak kişinin en son saat kaçta aktif olduğunu anlamak mümkün olmaktadır. Birçok kişi ise son görülme saatinin kapatmak için Whatsapp son görülme kapatma işleminin nasıl yapılacağı konusunda araştırma yapmaktadır.

Whatsapp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mesajlaşma uygulamaları arasında Whatsapp en çok kullanılan ve indirilen uygulamaların başında geliyor. GSM operatörlerine ödenilen kısa mesaj ücretlerinin azaltılması için en güzel yöntemlerden biri olan uygulamada son görülme kapatma yapmak da mümkün. Dünyanın neresinde olursanız olun rehberinizde olan tüm kişiler ile internet sayesinde mesajlaşmanız bu uygulama ile mümkün olmaktadır. Bu uygulamayı kullanabilmek için mesajlaşacağınız kişinin de Whatsapp kullanması gerekiyor.

Whatsapp Özellikleri

Whatsapp uygulaması sayesinde rehberinizde bulunan ve whatsapp kullanan kişilere mesaj ve resim gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz resimleri görüp görmediğini ise mavi tık denilen özellik ile anlamanız mümkün. Ayrıca en son ne zaman aktif olduğunu görmenizi sağlayan Whatsapp son görülme özelliği ile kişinin en son ne zaman uygulamayı kullandığını görebilirsiniz. Bu özellik isteğe göre kapatılabilmektedir. Bunun için ayarlar kısmından işlem yapmanız yeterli olacaktır.

blank

Whatsapp Son Görülme Nedir? Kapatılır mı?

Yaygın olarak kullanılan mesajlaşma sistemi whatsapp uygulaması özelliklerinden biri program içerisinde geçirdiğiniz süreyi karşı tarafın bilmesi anlamına geliyor. Bu durum bazı kullanıcılar için sorun oluyor ve kullanıcılarda bu durum karşısında Whatsapp son görülme nasıl kapatılır? Şeklinde araştırma yapmaktadır. Dilerseniz bu özelliği bir kaç adımla çok kısa sürede kapatmanız mümkün.

Whatsapp’da Son Görülme Kapatma

Son görülmeyi kapatmak için yapmanız gereken Uygulamayı açarak ayarlar kısmına giriş yapmak. Ayarlar ekranında bulunan hesap bölümüne tıklayın, ardından karşınıza gelecek hesap ayarları bölümünde bulunan gizlilik kısmına tıklamak olacaktır. Karşınıza gelecek pencere de kişisel bilgilerimi kimler görebilir başlığı altında bulunan son görülme kısmına tıkladığınızda seçenekler arasından seçim yaparak kapatma seçeneğini işaretlemelisiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu