Mobil

Telefonlar için En iyi Ses Yükseltme Uygulamaları

Akıllı cihazların çıkması ile beraber sadece müzik dinleme değil, film ve dizi izleme konusunda da birçok etki alımı kullanıcılar arasında söz konusu hale gelmiştir. Bu cihazlarda bir şey izlemek ya da dinlemek için kimi zamanlarda bulunulan ortama göre telefon ses yükseltici uygulamalara ihtiyaç duyulabilmekle beraber kullanıcıların fayda sağlayabilecekleri bazı ek uygulamalar söz konusu olur.

Telefon ses yükseltme uygulamaları Android işletim sistemi ya da IOS işletim sistemine sahip olan cihazların marketlerinden edinebilmek mümkündür.

blank
Telefon Ses Yükseltme Uygulamaları

Equalizer

Birbirinden farklı 11 adet ses profiline sahip bir uygulama olan Equalizer, hem Android işletim sistemine sahip cihazlar için hem de IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için ses yükseltici özelliği ile göz doldurmaktadır. Kulaklık ses yükseltici özelliği de bulunan uygulamada cihaza kulaklık takılı iken olduğundan daha fazla ses verimi alabilmek mümkün olur. Bas artırıcı özelliği bulunan uygulamanın hem ücretsiz hem de PRO olarak bilinen ücretli versiyonu bulunmaktadır. Market içerisinde indirildikten sonra izleme ya da dinleme esnasında uygulamayı aktif ederek sesi arttırabilmek mümkün olur.

blank
Telefon Ses Yükseltme Uygulamaları

Equalizer FX

Google Play Music ile birlikte çalışması ile ön plana çıkmış olan bu uygulama kapsamında kullanıcıların birbirinden farklı müzikleri bu uygulama sayesinde yüksek seste dinleyebilmeleri mümkün olur. Aynı zamanda hoparlör ses yükseltici olarak da görev almakta olan Equliazer FX, teknoloji bağlantısı olan hoparlörler için beklentiyi karşılayan bir uygulama olarak bilinmektedir. Müzik Stream’i uygulamaları üzerinden çalışmayan diğer uygulamalara nazaran kullanıcılarına ses kalitesi açısından büyük bir avantaj sağlaması ile göz dolduran bir uygulamadır.

blank
Telefon Ses Yükseltme Uygulamaları

Precise Volume

Farklı uygulamalar bazında farklı ses ayarlarının seçilebileceği bir uygulama olarak oldukça kaliteli olan bu ses yükseltme uygulaması, kulaklık takıldığı andan itibaren ayarlanmış olan ses ayarlarına dönüş yapmaktadır. Aynı zamanda kulaklık takılmadan da yapılabilecek olan manuel ayarlamalar uygulama bazında kullanıcılarının beklentisini karşılar niteliktedir. Android için Google Play Store üzerinden, IOS için ise App Store üzerinden indirilebilecek olan bu uygulamayı akıllı cihazlarda kullanabilmek mümkün olur. Precise Volume, ses kalitesi açısından da diğer uygulamalara nazaran manuel ayar yapabilme özelliğine sahiptir.

blank
Telefon Ses Yükseltme Uygulamaları

VLC for Android

Sadece Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilecek olan bu ses yükseltme uygulaması, bilgisayarlarda sıklıkla kullanılan video düzenleme uygulamasının mobil versiyonudur. Sesin normal duyarlılığını tam olarak iki katı kadar arttırabilme özelliğine sahip olan VLC for Android, müzik dinleme keyfinin yanında dizi ve film izlerken ses yükseltebilmek adına da oldukça avantajlıdır. Bu uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde cihaza indirebilmek mümkün olurken gerekli olan ayarların kullanıcı tarafından manuel bir şekilde yapılması gerekir. Kulak hassasiyetine bağlı olarak sesi yükseltmek ya da ortama göre kısabilmek uygulama dahilinde mümkün olan seçenekler arasında yer alır.

blank
Telefon Ses Yükseltme Uygulamaları

Podcast Addict

Podcast’ler için özel ayarları bulunan ses yükseltme uygulaması olarak oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olan Podcast Addict, bu özelliği ile öne çıkmaktadır. Profesyonel anlamda ses yükseltme işlemini yapabilmek adına gerekli olan bütün ayarları bünyesinde barındıran ve oldukça hassas bir ayar sekmesine sahip olan uygulamada kullanıcıların gelişmiş ayar yapabilme imkanları bulunur. Hem Android hem de IOS için kullanılabilecek olan bu program dahilinde kullanıcıların gerekli ortama ayak uydurarak ses yükseltme işlemini yapabilmeleri mümkün olur. Podcast Addict uygulaması içerisinde PRO sürüm de yer almakla beraber belirli bir ücret karşılığında bu sürüme yükseltme yapılabilir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu