Mobil

Telefon Hafızası Dolu Gözüküyor !

Farklı nedenlerden dolayı Telefon Hafızası Dolu Gözüküyor ise kullanıcıların hafıza silme uygulamalarından yararlanmaları gerekebilir. Bu durumun yanı sıra İOS ya da Android işletim sistemine ait telefonlarınızda kullanım alanı açmak ya da telefonun kendi hafızasını temizlemek için bir takım işlemlerden yararlanabilirsiniz. Çünkü her cihazda hafıza durumu aynı olmayabilir ve cihazınızda boş alan açmak için hafıza silmeniz gerekebilir.

Telefon Hafızası Nasıl Temizlenir ile ilgili olarak sizlere farklı alternatifler sunacağız. İlk olarak cihazınızda fazla yer kaplayan video, fotoğraf ya da müzik gibi seçenekleri bazı depolama servislerinde tutabilirsiniz. Dropbox ve Google Drive bu servisler arasında en çok kullanılanlardır. Cihazınızda yer kaplaması gereken önemli dosyaları bu servisleri kullanarak saklayabilir ve telefonunuzda ek alan oluşturabilirsiniz.blank

Instagram kullanıcıları için önemli bir örnek verecek olursak, bu uygulamanın telefonunuzda yer kaplayan gereksiz dosyalarını silmek için telefonunuzun sırasıyla ayarlar-uygulamalar-Instagram-depolama seçeneklerini kullanmanız gerekmektedir. Bu sıralamanın ardından karşınıza çıkan ‘önbelleği temizle ve verileri temizle’ seçeneklerine tıklayarak cihazınızda büyük bir alanı boşaltabilirsiniz. Telefon Hafızası Nasıl Temizlenir konusunda ilk olarak bu işlemi tavsiye edebiliriz.

Telefon Hafızası Nasıl Temizlenir ile ilgili olarak bilgisayarlarda da sıklıkla tercih edilen Ccleaer programını kullanabilirsiniz. Telefonlar için de özel bir sürümü olan bu program hem İOS hem de Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda tercih edilebilir. Uygulamayı yükledikten sonra cihazınız ile ilgili olarak hafızayı kontrol edebilir, cihazınızın sıcaklığını görebilir ve indirme klasörleriyle tarayıcı geçmişinize ulaşabilirsiniz. Clean Master uygulaması bu konuda en çok tercih edilen telefon hafızası silme yöntemlerinden biridir. Bu program telefonlarda hafıza silme işlemini kolaylaştıran bir uygulamadır. Çünkü kullanmaya başladığınızda telefonunuzda gereksiz yere çalışan uygulamaları anında silebilir ve kısa sürede cihazınızda kullanılabilecek büyük bir alan oluşturabilir.

Telefon hafızası temizlemek için kullanacağınız bir diğer yöntem ise kullanmadığınız programları ve oynamadığınız oyunları silmektir. Akıllı cihazlarda fazlasıyla yer kaplayan bu uygulamaları sildiğinizde gerçek anlamda büyük bir hafıza alanı meydana gelecek ve kullanmak istediğiniz farklı programları rahatlıkla telefonunuza indirerek yararlanmaya başlayabileceksiniz. Telefon hafızaları her cihazda farklı olmakla birlikte tamamen kullanıcılara bağlı olarak değişebilmektedir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu