Mobil

iPhone 11 Özellikleri ve Detayları

Iphone XR’ın tahtını sallayacak olan iphone 11, özellikleri ile de ses getireceğe benziyor. Iphone 11 özellikleri ve detayları ortaya çıktı ve dilerseniz bu özellikleri hep birlikte inceleyelim ve merakınızı da gidermiş olalım.

iPhone 11 İncelemesi

Ekran konusunda sizleri fazlasıyla tatmin edeceğini düşünüyoruz ve boyut incelemesi yaptığımızda 6.1 inç gibi bir değer karşımıza çıkıyor. Ips lcd ekran desteği ile birlikte çok daha net bir görüntü elde edecek ve ekrana olan hakimiyetinizi de büyük ölçüde güçlendirmiş olacaksınız. TSMC üretimi olan 7nm A13 bionic işlemcisi ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor ve yapılan testler sonucunda muazzam değerler ortaya çıktı.

3 farklı depolama alanı karşımıza çıkıyor. 4 Gb ram’den bahsediliyor ve bununla birlikte 64, 256 ve son olarak 512 gb olmak üzere diğer seçenekleri de tercih edebiliyorsunuz.

Kamerayı incelediğimizde ise xs modelinde kullanılan çift sensörün bu modelde de karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Kullanıcılardan tam puan alan bu sensör, yeni modelde de bir adım öne çıkacak gibi görünüyor. Ön kısımda ise 12 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera yer alıyor ve bu değer de bir hayli yüksek.

3100 mah’lık bir bataryaya merhaba diyelim. Bu arada tersine şarj özelliği de bu model ile birlikte karşımıza çıkıyor ve önemli bir artı değer olduğunu düşünüyoruz.

Şimdi dilerseniz pro modeline de yine hep birlikte göz atalım ve özellikler konusunda sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

blank

iPhone 11 Pro Özellikleri

8 inçlik amoled ekran ile bizleri karşılayacak olan ıphone 11 pro, A13 bionic işlemcisi ile birlikte güçlü bir cihaz olarak hizmet verecek.

6 Gb ram desteği ve dahili hafıza seçenekleri ile birlikte depolama konusunda da ihtiyaçlarınıza kusursuz bir şekilde yanıt vermeye hazırlanıyor.

Arka kısımda 12megapiksel destekli bir kamera yer alıyor ve görüntü kalitesi bakımından herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Ön kısmı incelediğimizde ise yine 12 megapiksel çözünürlüğe sahip bir sensörün yer aldığını görebiliyoruz ve bu da artı değerlerden bir tanesidir.

3190 mah batarya desteği ile birlikte tersine şarj özelliği de gündeme geliyor ve bu modelde de bu ayrıntıyı bulabileceksiniz.

iPhone 11 Pro Max Özellikleri

Devasa bir ekran ile hizmet verecek olan pro max, 6.5 inç gibi bir boyuta sahip ve full hd+ çözünürlük ile taleplerinize en iyi şekilde yanıt verecektir diye düşünüyoruz. Amoled ekran ile birlikte ekran hakimiyeti de çok daha profesyonel ve kusursuz bir hal alıyor.

A13 bionic işlemci ve 6 Gb ram ile birlikte hızlı bir cihaz sizleri bekliyor. 512 gb dahili hafızaya kadar farklı seçeneklerden de faydalanabileceksiniz.

Kamera özellikleri ise 11 pro ile bire bir aynı ve bu konuda herhangi bir geliştirme söz konusu değildir.

4000 mah’lık batarya kapasitesi ile dikkat çekici bir hal alıyor ve diğer modeller ile kıyasladığımızda en güçlü bataryanın bu modelde olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Terine şarj ile ilgili bir detay ise karşımıza çıkmıyor ancak güncel bilgiler ulaştırıldığı takdirde bu konuda da sizleri bilgi sahibi yapmaya çalışacağız.

Apple markasının piyasaya sürdüğü yepyeni cihazlar ile birlikte akıllı telefon piyasası hareketlenecek ve sektörel kaliteye de büyük ölçüde katkı yapılacaktır. Rekabet ortamının geliştiği bu sektörde atılan her adım, kullanıcıların lehine işliyor ve akıllı telefon teknolojisi muazzam bir seviyeye ulaşıyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu