Mobil

Widget Ne Demek, Widget İşe Yarar?

“Uygulamaya ait kısa yol’’ olarak tanımlayabileceğimiz Widget, akıllı telefon kullanıcılarının en çok tercih ettiği ayrıntılardan bir tanesidir. Widget sayesinde zaman kaybı yaşamıyor ve erişim konusunda da çok daha basit hareket edebiliyorsunuz. An itibarıyla birçok uygulama bu ayrıcalığı sunuyor ve kullanıcılardan olumlu yorumlar almaya da devam ediyor. Sizler de telefonlarınızın ana ekranına Widget eklemesi yaparak erişim sağlamak istediğiniz uygulamaya daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Büyük bir kolaylık sağladığını düşünüyoruz ve şimdi bu ekleme işlemini nasıl yapabileceğinizi de hep birlikte görelim.

Android Telefon Kullanıcıları için Widget Ekleme Nasıl Yapılır?

Ana ekranınızda boş bir pencere yoksa eğer öncelikli olarak boş bir pencere yaratmanız gerekiyor. Bu ekranı oluşturduktan sonra boş kısma kısa süreli basılı tutun ve hemen ardından Widget ekleme ibaresi karşınıza çıkacaktır. Eklemek istediğiniz Widget simgesi üzerine basılı tutup biraz bekleyin ve simge şeffaf bir hal aldıktan sonra yerleştirmek istediğiniz yere sürükleyin.

blank

Widget sayesinde ana sayfanızı dilediğiniz gibi düzenleyebiliyor ve özelleştirebiliyorsunuz. Bu sayede erişim daha kolay bir hal alıyor ve kullanıcılar için de önemli bir avantaj olduğunu düşünüyoruz. Akıllı telefon kullanıcıları genellikle hava durumu bilgisi edinmek ya da haberlere daha kısa süre içerisinde ulaşmak için kullanıyorlar. Yine birçok farklı uygulama için de widget’ler mevcuttur ve bunun için herhangi bir şekilde ücret ödemenize de gerek yoktur. Evernote gibi uygulamalar için de geçerli bir detay olduğu nu görebiliyoruz. Sizler için artı bir değer ve emin olun şarj konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Iphone ve Ipad Kullanıcıları için Widget Ekleme Nasıl Yapılır?

Iphone ve ipad kullanıcısı iseniz eğer widget konusunda şanslı olduğunuzu da belirtmek isteriz. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok çünkü yüklü uygulamalar ile birlikte widget desteği de sunuluyor. Hızlı kaydırma işlemi ile birlikte widget desteği alabiliyorsunuz ve android kullanıcıları gibi ekleme yapmak zorunda da kalmıyorsunuz. Oldukça kullanışlı ve kullanıcılara artı değer sağlayan bir ayrıntı olduğunu düşünüyor ve tavsiye ediyoruz.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu