Sosyal Medya

Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Akıllı cihaz, tablet ve bilgisayar kullanıcılarının yakından tanıdığı bir uygulamadan bahsedeceğiz… whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme başlığı altında uygulamayı da detaylı bir şekilde incelemek istiyoruz. Bildiğiniz gibi internet bağlantınız olduğu takdirde sizler de uygulamayı kullanan arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyorsunuz.

Bu sohbet etkinliğini daha keyifli hale getirmek adına gif ve smiley gibi detayları da kullanabiliyor ve tercih edebiliyorsunuz. Eğer dilerseniz görüntülü konuşma da yapabilirsiniz. Uygulama, gerçekten en işlevsel isimlerden biri ve bu uygulama sayesinde veri gönderimini de daha basit hale getirme şansına sahipsiniz.

Gönderdiğiniz ve aldığınız tüm verilerin bir dosya içerisinde kayıt altına alındığını biliyor muydunuz? Eğer dilerseniz bu verilere saniyeler içerisinde erişim sağlayabilir ve yeniden inceleme şansı elde edebilirsiniz. Dosyalar-Whatsapp-Media-Whatsapp images adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır ve bu sayede sizler de ilgili dosyalara erişim sağlayabiliyorsunuz.

Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Peki ya silinen dosyalar? Dilerseniz ana konumuza dönelim ve silinen fotoğrafları nasıl ya da ne şekilde geri getirebileceğinizi de detaylı bir şekilde incelemiş olalım. Bunun için kullanabileceğiniz çok fazla program var ve bu programları da alt başlıklar halinde inceleyelim istiyoruz.

whatsapp-silinen-fotograflari-geri-getirme
whatsapp-silinen-fotograflari-geri-getirme

Clean Master

Temizleme ve anti virüs destekli program olarak tercih ettiğimiz clean master, gerçekten en işlevsel programlardan bir tanesidir. Programı açıp gereksiz dosyalar seçeneğini aktif hale getirmeniz ve tarama yapmanız yeterli olacaktır. Program, saniyeler içerisinde, silinen fotoğrafları ve diğer dosyaları listeleyecek ve sizinle paylaşacaktır.

En etkili yöntemlerden ve programlardan bir tanesidir ancak çok eskiye dönüş yapmak ne yazık ki pek de mümkün değil ve belli bir tarihe kadar dönebiliyorsunuz. Eğer şanslı iseniz tüm silinen fotoğraflarınıza da kısa süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz.

Alternatif:

Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme işlemlerinde kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise easeus mobisaver programıdır. Cep telefonlarınızı bilgisayarlarınıza bağlamanız ve ilgili programları indirmeniz gerekiyor. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulumu manuel olarak yapacaksınız ve zaten program sizlere nasıl ya da ne şekilde ilerlemeniz gerektiğini de step step aktaracaktır.

Program kurulumu yapıldıktan hemen sonra ilgili uygulamanın cep telefonlarınızı tanıması için start butonuna basmanız gerekiyor. Bu adım ile birlikte saniyeler sürecek bir tarama başlatılıyor ve cihaz tespit edildikten sonra diğer adıma geçiş yapıyoruz.

Scan butonuna bastığınız takdirde silinen birçok farklı veri dakikalar içerisinde listelenecek ve cihazlarınıza yüklenmesi için sizlerden izin istenecektir. Bu program ile birlikte yalnızca Whatsapp’ta sildiğiniz fotoğrafları değil, cihazlarınızdan komple kaldırdığınız verileri de görüntüleme şansı elde ediyorsunuz. Komplike bir veri kurtarma programı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

İlgili dosyalar sizlere sunulduktan sonra hangilerini cihazlarınıza geri yüklemek isterseniz seçimlerinizi tek tek ya da toplu olarak yapabilirsiniz. Devamında ise onay vermeniz yeterli olacaktır. Kayıt yerini de yine manuel olarak seçiyorsunuz ve belirlediğiniz dosya üzerine verilerinizin aktarımı saniyeler içerisinde gerçekleştirilecektir.

Video ve Diğer Verilerin Kurtarılması

Sizlere bahsettiğimiz her iki yöntemde de yalnızca fotoğraflarınızı değil, aynı zamanda vido ve metinsel verileri de kurtarabiliyorsunuz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi eski tarihlere dönmek ne yazık ki pek de mümkün olmuyor ancak yakın geçmişe dönüş yapabiliyorsunuz ve bu konuda kusursuz fayda sağlayacağınızı da hatırlatmak isteriz.

Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirmek için hemen şimdi kullanıma başlayabilir ve sizler de ulaşmak istediğiniz dosyaları liste halinde görüntüleyebilirsiniz. Tarama işlemlerinde herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz ve yapılan yorumlar da bu doğrultuda diyebiliriz. Çok fazla alternatif program var ancak zararlı yazılımlar olduğu için tavsiye etmiyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu