Sosyal Medya

Facebookta Arkadaşlık İsteklerini Kısıtlama

Facebookta Arkadaşlık İsteklerini Kısıtlama

Herkesin bildiği gibi, içimizde artık neredeyse facebook üyeliği bulunmayan yok. Bu da doğal olarak facebook’ u, dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olarak nitelendiriyor. Facebook, birçok insanın arkadaşlık kurmak için daha kolay tanışmasına olanak veren bir arkadaşlık sitesi olmasına rağmen, çoğu insan sadece tanıdığı arkadaşları ile iletişim halinde olmak istiyor. Çağımızın şatları ve art niyetli çoğu insanın davranışlarından dolayı bu durum aslında son derece normal. Hatta bazı kişiler sırf bu yüzden facebook dahi kullanmıyor. Ancak, istenmeyen arkadaşlık isteklerini kısıtlamanın çok kolay bir yolu var. Bu yazımızda sizlerle facebookta arkadaşlık isteklerini kısıtlamanın yolunu detaylı bir şekilde anlatacağız.

İlk olarak yapmanız gereken şey ana sayfanıza girmek. Ana sayfanızı açtıktan sonra orada bulunan kilit işaretine tıklayarak, gizlilik ayarları seçeneğine gelin ve gizlilik ayarlarını seçin. Karşınıza çıkan gizlilik ayarları menüsünden ‘’Benimle kimler iletişim kurabilir’’ bölümüne tıklayın. Aşağıya doğru açılacak olan bu bölümün seçenekleri alt alta sıralanacak. Bu ayarın normal işaretlenmiş şekli ‘’herkes’’ e açık olanıdır. Ancak siz orada bulunan seçeneklerden ‘’ arkadaşlarımın arkadaşları’’ ibaresini seçerek, arkadaş isteklerinizi kısıtlamış oluyorsunuz. Böylelikle artık tanımadığınız kişilerden arkadaşlık istekleri almayacaksınız. Ayrıca daha önce sizi rahatsız edecek herhangi bir sorun ile karşılaşmış iseniz, bu kişileri de Facebook aracılığı ile şikayet etme imkanınız da var.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu