Sosyal Medya

Instagram’da Grup Nasıl Kurulur?

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması Instagram’da siz hala grup kurmadınız mı? Birbirinden zengin özelliklere sahip olan Instagram’ın en eğlenceli yanlarından biri de grup kurma seçeneğidir. Peki Instagram grup kurma nasıl yapılır, şartları nelerdir, toplu mesajlaşma yapılabilir mi? Gelin sorularınızı yanıtlayalım.

Instagram grup kurma seçeneğini kullanarak Whatsapp uygulamasında olduğu gibi sizler de daha kalabalık bir konuşmaya imza atacaksınız. Instagram, yeni dönem güncellemeleri ile birlikte kullanıcılara daha işlevsel bir platform hazırlıyor ve bu detaylar ile kullanıcılarını da memnun etmeyi başarıyor.

Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Instagram grup açma tamamen ücretsiz olarak sunulan özelliklerden biri olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bu gruplar ile birlikte toplantı yapabilir ya da gündelik hayatlarınızı daha fazla insana aktarma şansı elde edebilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu sürecin nasıl işlediğini birlikte inceleyelim ve sorularınıza da detaylı bir şekilde yanıt vermiş olalım.

1- Instagram hesaplarınızı açın ve kullanıcı adı şifre bilgisi ile birlikte profillerinize giriş yapın. Sağ üst köşede yer alan dm sembolüne dokunmanızı rica ediyoruz.

2- Yine ekranın en sağ köşesinde yer alan kalem butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

3- Gruba eklemek istediğiniz kişileri bu buton aracılığı ile seçebiliyorsunuz. İsmini yazarak arama yapabileceğiniz gibi karşınıza çıkan önerileri kullanarak da daha kolay bir şekilde ekleme yapabiliyorsunuz.

4- Sağ üst köşede yer alan sohbet bağlantısına dokunarak devam edin ve açılan sayfa ile birlikte, kurduğunuz gruba isim verebiliyorsunuz. Son adım ile birlikte sizler de grubunuzu oluşturmuş olacaksınız ve artık attığınız tüm mesajlar, grupta yer alan kişilere aynı anda ulaştırılacak ve daha fazla insan ile sohbet etme şansı elde edeceksiniz.

5- Son olarak konuşma ekranının sağ üst köşesindeki ünlem sembolünden de bahsetmek istiyoruz. Bu sembole tıklayarak sizler de grup ayarlarını daha detaylı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Grup ismini değiştirebilir ya da dilerseniz gruba yeni kişilerde ekleyebilirsiniz. Gruptan ayrılabilir veya grup bilgisini düzenleyebilirsiniz.

Özetle, Instagram grup kurma ile ilgili tüm detayları bu alan üzerinden kontrol ediyor ve gerekli düzenlemeleri de daha kolay bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

blank

Instagram Grubundan Nasıl Çıkılır?

Sağ üst köşede yer alan ünlem sembolüne tıkladıktan hemen sonra karşınıza yeni bir pencere çıkacak ve bu pencerede ‘’Sohbetten ayrıl’’ seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneği kullanarak sizler de ilgili gruptan ayrılabilirsiniz.

Instagram Grubu Nasıl Kapatılır?

Yine birçok işlemde olduğu gibi ünlem sembolüne tıklamanız gerekiyor.

Ekranın hemen alt kısmında sohbeti sonlandır seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz ve bu butona tıklayarak sizler de var olan grubu dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bu işlemi grubun kurucusu yapabiliyor ve herhangi bir üyenin grubu kapatmak gibi bir yetkisi yoktur.

Instagram, an itibarıyla en gelişmiş ve en çok tercih edilen sohbet ve paylaşım uygulamalarından bir tanesidir. Grup sohbetleri ile birlikte iletişimi daha etkin ve daha keyifli hale getirdiğini de hatırlatmak isteriz ve zaten sizler de bu deneyimi yaşadığınızda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.

Instagram grubu özelliği sayesinde daha fazla insan ile aynı anda sohbet edebilecek ve paylaşımda bulunabileceksiniz. Basit bir sohbet grubunun yanı sıra paylaşım grubu da oluşturabilirsiniz. Ya da dilerseniz toplantı detaylarını da bu grup aracılığı ile insanlara aktarabilirsiniz. Dilediğiniz arkadaşınızı ekleyebiliyor ve yine dilediğiniz arkadaşınızı sohbetten çıkartabiliyorsunuz. Gayet işlevsel bir detay ve binlerce instagram kullanıcısı da Whatsapp yerine bu uygulamayı tercih ediyor.

Instagram grup kurma işleminin nasıl yapılacağını aktarmaya çalıştık ve yine grup detaylarını nasıl değiştirebileceğinizi de bu yazıda bulabileceksiniz. Henüz bir grubunuz yoksa eğer sizler de ücretsiz olarak oluşturabilir ve yerinizi alabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu