Sosyal Medya

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook’taki hayatınızdan sıkıldı iseniz ve buna bir ara vermek istiyorsanız hesabınızı tamamen silmek yerine bir süreliğine dondurabilirsiniz. Facebook hesap dondurma süresini tamamıyla siz belirlersiniz ve hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınız anda hesabınız tekrar aktif olur. Facebook dondurma işlemini aşağıdaki anlattığımız şekilde yapabilirsiniz.

Günümüzde popüler olarak kullanılan ve en eski sosyal paylaşım sitesi arasında Facebook yer almaktadır. Facebook kullanıcıları bu sosyal paylaşım sitesi aracılığı ile çevresindeki insanlarla, arkadaş olduğu diğer kişilerle sürekli etkileşim içerisinde olmaktadır. Bu sosyal hesap Facebook üzerinden kolaylıkla açılabilmekte ve sonrasında üyelerin üyelik şartları doğrultusunda bunu kullanma imkanı bulunmaktadır. Bunun yanında Facebook hesabını kapatma, Facebook hesabını dondurma gibi seçenekler de üyelere sunulmaktadır.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Kullanıcı istediği zaman Facebook hesabını dondurabilir istediği zaman tekrar aktif hale getirebilir. Telefondan Facebook hesabını dondurma için;

  • Ayarlar ve Gizlilik
  • Ayarlar
  • Kişisel Bilgiler
  • Hesabı Yönet
  • Hesap Dondur

Adımlarını takip ederek ve hesabını dondurma gerekçesini seçtikten sonra belirli süreliğine hesabın kapalı olmasını sağlayabilir.

blank

Bilgisayardan Facebook hesap dondurma işlemi için;

blank
Facebook Hesap Dondurma

Facebook Hesap Dondurma Nedenleri Nelerdir?

Birçok insan için vazgeçilmez olan Facebook sosyal paylaşım sitesindeki üyeliğin farklı nedenlerden dolayı dondurulduğu görülmektedir. Birçok kullanıcı Facebook dondurma işleminin nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmasının yanında bilmeyen kullanıcıların hesabımı nasıl dondururum sorusu ile karşı karşıya kaldıkları görülmektedir. Bu soruya verilecek cevap ile hesap dondurma işlemini bilmeyen veya merak eden kullanıcılar için yol gösterici olacaktır. Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook hesap dondurma farklı nedenlere bağlı olarak yapılabilmektedir. Örneğin sosyal paylaşım sitesinde fazla zaman harcanması neden olabileceği gibi, sosyal paylaşım sitesinin ihtiyacınızı karşılayamaması, sadece belirli süre ile kullanmama şeklinde sıralanabilir.

blank

Facebook Dondurduktan Sonra Nasıl Aktif Hale Gelir?

Facebook kullanıcılarının hesap dondurma ile ilgili olarak merak ettikleri en önemli sorulardan biri de hesap dondurulduktan sonra nasıl aktif hale geleceğidir. Bu soruya yanıt olarak Facebook hesabına en son giriş yapılıp hesap dondurma işleminden sonraki ilk girişte otomatik olarak kendiliğinden aktif hale gelir. Bunun için kullanıcının hesaba doğru bir şekilde giriş yapmasından başka bir şey yapmasına gerek yoktur.

Hesabınızın dondurulmuş şekilde kalmasını sağlamak için hesaba giriş yapmamak yeterli olacaktır. Dondurma işleminin kalıcı olarak devam etmesi hesaba giriş yapılmaması ile sağlanır. Dondurma işlemin unutulması ile hesaba yanlışlıkla yapılacak girişlerde hesabın aktif hale geldiğinin bilinmesi ve eğer dondurma işleminin kalıcı olması için işlemin tekrar güncellenmesi gerekir.

Facebook Hesabımı Çok Sık Dondurursam Ne Olur?

Facebook hesabını dondurmak veya kapatmak için her ne kadar kullanıcıların talepleri doğrultusunda yapılıyor olsa da, özellikle hesap dondurma işleminin kısa sürede çok sık kullanılması Facebook yönetimi tarafından hesabın güvenliği nedeniyle tamamen kapatabilir. Hesap Facebook dondurma linki kullanıcının ihtiyacı olduğu zaman yapılmalı, sık sık tekrarlanmamalıdır. Unutulmaması gerekir ki hesap açarken Facebook ile kullanıcı arasında üyelik şartları bulunmakta ve bu şartlar arasında bu konuda detaylı bilgiler sunulmaktadır.

Ancak kullanıcı olarak hesap açarken bunlara pek dikkat edilmemesi hesap dondurma ve kapatma ile ilgili mağduriyet yaşanması söz konusu olabilmektedir. Facebook kullanıcı olarak üye olurken üyelik şartlarınız okumanızda kullanıcı ile site yönetimi arasındaki hakların ve site yönetiminin kullanıcıya uygulayabileceği yaptırımların iyi bilinmesi büyük önem taşımaktadır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu