Sosyal Medya

Whatsapp Sesli Grup Araması Nasıl Yapılır?

Ücretsiz uygulamalardan biri olan Whatsapp, grup aramaları ve toplantı çalışmaları konusunda en profesyonel isimlerden biri. Whatsapp sesli grup araması hakkında konuşacağız ve bu aramayı nasıl yapabileceğinizi ve ne tür avantajlar sağlayabileceğinizi aktaracağız. Sesli aramalar sayesinde sizler de anlık toplantılarınızı daha kalabalık bir kitle ile sorunsuz bir şekilde yerine getirebilir ve yine hızlı dönüş alabilirsiniz.

Sesli arama için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ve sektördeki diğer uygulamalara baktığımızda bu konuda daha katı davrandıklarını görebiliyoruz. İnsanların özellikle Whatsapp’ı tercih etmelerinin altında yatan en önemli nedenlerden bir tanesi kesinlikle budur. Dilerseniz sesli arama yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlara da göz atalım ve sizleri bu konuda da bilgi sahibi yapmış olalım.

Whatsapp Sesli Aramada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahsedeceğimiz detaylar sayesinde sizler de sorunsuz bir sesli arama hizmeti alacaksınız. Bu sayede ses netliği ve konuşmanın devamlılığı gibi unsurlar da daha sorunsuz ilerleyecektir.

Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra arayacağınız ilk kişiyi seçin ve çağrı için onay verin.

İlk kişi çağrıya olumlu yanıt verdikten hemen sonra üst kısımda yer alan ekle butonuna tıklamanız gerekiyor. bu butona tıkladığınızda karşınıza bir liste çıkıyor ve bu liste aracılığı ile tercihlerinizi daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Bu görüşmeye en fazla 4 kişi ekleyebildiğinizi biliyor muydunuz? Tabi bununla ilgili bazı geliştirme çalışmaları mevcut ve yakın zamanda bu sayının artacağını da hatırlatmak isteriz. Şu an için 4 kişiden fazla ekleme yapamıyorsunuz ve zaten eklemek istediğinizde de uygulama uyarı verecektir.

Bağlantı kalitesi ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir husus var. Diyelim ki çok güçlü bir internet bağlantısına sahipsiniz ancak görüşmede yer alan kişilerden biri zayıf bir internet kullanıyor. Bu durumda görüşme, bağlantısı zayıf olan kişiye göre ayarlanıyor ve ses kalitesi düşebiliyor ya da bağlantıda bir şekilde sorun yaşayabiliyorsunuz.

Grup sesli arama tamamlandıktan hemen sonra arama geçmişinde bu aramaları görüntüleyebiliyor ve hatta rapor edebiliyorsunuz.

Bir kullanıcı tarafından engellenmiş iseniz herhangi bir şekilde sesli sohbete katılamazsınız. Aynı durum sizlerin engellediği kişiler için de geçerlidir.

Sesli arama esnasında görüntülü aramaya geçiş yapma gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun için devam eden görüşmeyi sonlandırmalı ve görüntü arama başlatmalısınız.

Grup sesli aramada yönetici dahi olsanız kişileri toplantıdan yani görüşmeden atma gibi bir lükse sahip değilsiniz. Kişiler eğer isterse kendileri çıkabiliyor ve bunun dışında herhangi bir müdahale durumu söz konusu olmayacaktır. Dikkat etmeniz gereken hususlar bu şekilde ve kullanmaya başladığınız andan itibaren sizler de aşina olacak ve tecrübe edineceksiniz.

Whatsapp Sesli Arama Ne İşe Yarar?

Daha fazla insan ile daha hızlı iletişim kurabilir ve hatta toplantılarınızı da bu şekilde yürütebilirsiniz. Eve kapandığımız şu dönemde birçok marka, toplantılarını ve detaylı görüşmelerini de bu uygulama aracılığı ile yapıyor. Daha fazla insan barındırıyor olması en büyük avantajlardan biri ve az önce de bahsettiğimiz gibi bu konuda bir güncelleme de yakın zamanda gelecektir.

Whatsapp sesli arama sayesinde sizler de internet bağlantınızın olduğu her noktadan arkadaşlarınızı arayabilir ve bunun için bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Aslında bir nevi internet bağlantısı üzerinden yapılan görüşmeler bütünüdür ve bu konudaki en iyi ve en profesyonel uygulama olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu