blank

Whatsapp’ın uzun süredir üzerinde çalışmalar yaptığı “sesli arama özelliği” artık Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Ufak bir güncelleme ile beraber artık sesli arama özelliği söz konusu olacak olan Whatsapp da, pek çok kişi sesli görüşme yapacak ve böylelikle dakika sınırlaması da olmayacak!

 

Android’in en son sürümü yüklü olan tüm telefonlar da bu uygulama rahatlıkla kullanılabiliyor! Kullanıcılar, ekranların da yer alan “calls – çağrılar” bölümüne tıklayarak, burada sunulan rehberden diledikleri kişiyi seçerek aramayı başlatabiliyorlar. Bu uygulama sayesinde artık sesli görüşmeler inanılmaz keyifli bir hale dönüşecek!

 

Whatsapp, daha önce Viber ve Line’nin başlattığı bu uygulamayı ilham alarak kendi applicationlarına da uygulamıştır. Bize kalırsa bununla beraber artık pek çok telefon tarifesi de tarihe karışacak gibi! Çünkü dünya genelinde 1 milyarı aşkın Whatsapp kullanıcısı var ve buradan arama yapmak artık oldukça kolay! Hatırlatma yapmak gerekirse yapılan sesli aramalar ve görüşmeler internet kotanızdan karşılanacaktır.

 

Whatsapp sesli arama nasıl aktif edilir

 Öncelikle cihazınızda WhatsApp uygulamasının son sürümü yüklü olması gerekiyor ve sesli görüşme özelliği aktif olan bir arkadaşınızdan çağrı almanız durumunda sizde sesli arama yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz