AndroidBlogSosyal Medya

WhatsApp Reklamları Nasıl Kapatılır?

WhatsApp uygulaması Ağustos 2016 tarihinden itibaren güvenlik ve gizlilik politikalarını değiştirmiş ve bu yenilikleri kullanıcılarına sunmuştur. Artık WhatsApp uygulamasında reklam görebilirsiniz. Bu durum bir çoğumuzun canını sıkmış durumda. Geçtiğimiz 2015 yılından itibaren tamamen ücretsiz olan WhatsApp, kendisine yeni politikalar belirleyerek ilerleyen dönemlerde reklam yayınlayacağını duyurdu. Bu güne kadar ilk çıktığı günden itibaren reklam kullanmayan popüler uygulamada artık reklamlar görebiliriz. İşte bu yazımızda sizlere WhatsApp reklamlarını engelleme gibi bir şansımız var mı? WhatsApp reklamlarını nasıl gizlerim? WhatsApp reklamları nasıl kapatılır? Sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Android uygulama reklam engelleme

WhatsApp Uygulaması Reklamları Nasıl Kapatılır?

Android uygulamalarda karşımıza çıkan reklam sayısı o kadar arttı ki uygulamaları artık kullanamaz hale geldik. Rahatsız etmediği sürece bir itirazımız yok fakat rahatsızlık verdiği zaman çekilmez bir hal alıyor. Android uygulamalarda reklamları engellemek için “AppBrain Ad Detector” uygulamasını kullanacağız. Program cihazınızda yüklü olan uygulamaları tarar ve rahatsız edici reklam bildirilerini tespit eder. Bu sayede WhatsApp reklamlarını kaldırma konusunda karar verebilirsiniz. AppBrain Ad Detector reklam kaldırma, casus yazılım engelleme, adware engelleme konusunda size yardımcı olacaktır.
WhatsApp reklamlarını engelleme konusu yeni yöntemlerle ilerleyen günlerde güncellecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu