Android

Android 5.0.1 Ram Sorunu Çözülüyor!

Bu yazımızda sizlere Android 5.0.1 güncellemesi ram sorunu nasıl giderilecek kısaca bilgilendirmeye çalışacağız.

Android işletim sistemlerinin yer aldığı telefonların son yapılan 5.0.1 güncellemesinden sonra ram sorunu (memory leak) hatası söz konusu olmuştu. Bir süre önce de bu hatalardan sebep Android SDK Manager de görünen Android 5.1.1 güncellemesinin ardından tüm ram sorunları ortadan kesin bir şekilde kaldırılacağı açıklandı!

 

Android Lollipop işletim sistemine geçiş yapanlar, kolayca ram sorunları olmadan, diledikleri gibi cihazlarını kullanabilecekler! Ne zaman çıkacağı hususunda kesin bir bilgi paylaşımı yapılmamış olsa da, kısa bir süre içerisinde güncellemenin sunulması planlanıyor. Pek çok kişi bu konudan dolayı mağduriyet yaşadı ve durumu da Android’e iletti! Android de gelen şikayet taleplerinin ardından incelemeler yaptı ve haklı bir sorunun olduğunu, bunun en kısa sürede giderileceğini açıklamıştı! Ne kadar kısa süre içerisinde yayınlanacak olsa da, Android cihaz üreticilerinin bu uygulamayı kendi cihazlarına aktarması durumu biraz zaman alabilir. çünkü Samsung, Sony ve HTC gibi markalar henüz daha yeni yeni Lollipop sistemine geçiş yapmaya başladılar.

 

Android 5.0.1 Ram Sorunu Çözülüyor

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu