Mobil

Whatsapp Messenger Yüklenemiyor Hatası [Kesin Çözümü]

Sohbet uygulamalarının en iyisi ve en gelişmiş olanı Whatsapp, bazı anlar sorun yaşatabiliyor ve bizler de bu sorunların çözümlerine değinmeye devam ediyoruz. Whatsapp yüklenemiyor sorunu ile karşınızdayız ve bahsi geçen adımları uygulayarak ve takip ederek sizler de sonuç elde edebilirsiniz.

Whatsapp Yüklenemiyor Hatası

An itibarıyla milyonlarca kullanıcının tercih ettiği uygulamalardan biri ve internet bağlantınız olduğu takdirde sizler de sorunsuz bir şekle iletişim kurabiliyorsunuz. Gelin hep birlikte sorunun çözümüne ve asıl konumuza göz atalım.

Önbellek temizleme

Ayarlar-uygulamalar-Google Play Store adımlarını takip ederek sizler de uygulamanın ön belleğini temizleyebilirsiniz. Bu adımları diğer uygulamalar için de takip edebilirsiniz. Herhangi bir şekilde yükleme ya da kurulum sorunu yaşıyorsanız eğer ön belleği temizlemek çoğu aman işinize yarayacaktır.

Google Play ön belleği temizlendikten hemen sonra cihazlarınızı yeniden başlatın ve uygulamayı indirmeyi deneyin. Emin olun sorun çözülecek ve sizler de whatsapp uygulamasına kavuşmuş olacaksınız. Az önce de ifade ettiğimiz gibi kurulum konusunda sorun yaşatan diğer uygulamalar için de bu adımları takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

whatsapp-messenger-yuklenemiyor-hatasi

Manuel Apk Yükleme

Google play üzerinden işlem yapamıyorsanız eğer whatsapp apk’sı kullanabilirsiniz. Bu konuda güvenilir ve sorunsuz bir şekilde hizmet alabileceğiniz çok sayıda içerik alanı var ve detaylı bir araştırma yaptığınızda sizler de bu adreslere daha hızlı bir şekilde erişim sağlayacaksınız.

Kurulumu manuel olarak yapmak da çoğu zaman işe yarıyor ve yalnızca whatsapp uygulaması için değil, farklı uygulamalarda yaşadığınız sorunları da yine bu şekilde daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde çözebilirsiniz.

Telefonu Sıfırlamak

Tercih edeceğiniz en son yöntem olmalıdır ancak hiçbir şekilde çözüm bulamadığınız takdirde fabrika ayarlarına dönüş yapabilirsini. Cihazınızı mutlaka yedekleyin ve bu sayede dosyaları aktarma konusunda da herhangi bir sorun yaşamıyor olacaksınız. Yukarıda bahsi geçen adımlara rağmen herhangi bir şekilde uygulamayı indiremiyor ve kurulum yapamıyorsanız eğer son çare olarak cihazı sıfırlamak yeterli olacaktır.

Tercih ve tavsiye edilen yöntemler bu şekilde ve sizler de aralarından birini seçerek uygulamaya geçebilirsiniz.

Whatsapp Neden Yüklenmiyor?

Cihazlarınızda kullandığınız bir virüs ya da temizleme programı da bu kurulumu ve download işlemini engelliyor olabilir. Birçok virüs programı çoğu zaman kendi dosyalarını bile virüs olarak kayda geçiyor ve hatta kendi çalışmasını da durduruyor. İzinleri yöneterek bu programları kısıtlayabilirsiniz. Bir diğer neden ve çözüm e bu şekilde karşımıza çıkıyor.

Hatta bu tür programlar cihazınızda mevcut ise kısa süreliğine de olsa kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. İşe yaramadığı takdirde az önce de ifade ettiğimiz gibi cihazlarınızı sıfırlamanız, yani fabrika ayarlarına geri döndürmeniz kesinlikle fayda sağlayacaktır. Bahsi geçen adımlar diğer tüm uygulamalar için de aynı şekilde geçerli olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu