Sosyal Medya

WhatsApp Grupta Gönderilen Mesajları Kimlerin Okuduğunu Görme

İletişim kurmak adına tercih edebileceğiniz ücretsiz uygulamalardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki WhatsApp olarak karşımıza çıkıyor. WhatsApp grup mesajlarını kim okudu sorusuna yanıt vermeden önce dilerseniz uygulama hakkında biraz fikir edinelim ve varsa diğer soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışalım. Şu an için en çok tercih edilen uygulamalardan biri ve ücretsiz olmasının yanı sıra diğer rakiplerine kıyasla daha işlevsel olması da bu ismi bir adım daha öne taşıyor.

Sizler de WhatsApp aracılığı ile birçok farklı dosyayı aynı anda farklı kişilere gönderebiliyor ve daha hızlı iletişim sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda görüntülü konuşma fırsatı d sunuyor ve tüm bunları ücretsiz olarak yerine getirebiliyor olmak gerçekten muazzam bir detay.

WhatsApp, grup konuşmalarına da izin veriyor ve daha fazla insan ile aynı anda görüşme sağlama avantajına sahipsiniz. Peki ama gönderilen mesajları kimler okudu ve yanıt vermedi? Gelin hep birlikte asıl başlığımıza dönüş yapalım ve bu konuda neler yapabileceğinize de yine hep birlikte göz atmış olalım.

IPhone Kullanıcıları:

Grup konuşmasına giriş yaptıktan sonra attığınız mesajın üzerine birkaç saniye basılı tutun ve bu sefer karşınıza bilgi ekranı çıkacaktır. Onay verdiğiniz takdirde mesajın kimlere iletildiği ve yine kim tarafından okunduğunu mavi tik olarak görebiliyorsunuz. Oldukça basit bir yöntem ve okuduğu halede mesaja yanıt vermeyenleri ifşa etmek için ideal bir seçenek olduğunu belirtmek gerekiyor.

Iphone kullanıcıları için bu adımlar yeterli olacaktır ve şimdi d dilerseniz android kullanıcıların bu aşamada neler yapması gerektiğini yine hep birlikte inceleyelim ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

whatsapp-grupta-gonderilen-mesajlari-kimlerin-okudugunu-gorme

Android Kullanıcıları:

Grup konuşmasına giriş yaptıktan sonra ilgili mesajın üzerine basılı tutun. Birkaç saniye sonra bilgi ekranı karşınıza çıkacaktır ve üç nokta sembolüne tıkladığınız takdirde sizler de bu mesajı kimlerin alıp almadığını net bir şekilde görebiliyorsunuz. Grup konuşmaları ile ilgili diğer detayları da yine bu ekran aracılığı ile saniyeler içerisinde görüntüleme şansına sahipsiniz.

WhatsApp Grup Konuşmaları İletildi Bildirimi

Mesajları herkes okuduğunda ilgili mesaj üzerinde iki tik yer alıyor ve bu da iletildi anlamına geliyor ancak kimin okuyup okumadığını tabii ki bilemiyorsunuz. Yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ederek sizler de doğru işlem yapabilirsiniz. Buna rağmen bilgi alamıyorum diyorsanız eğer uygulamayı güncellemeniz gerekecektir. WhatsApp uygulaması sürekli olarak güncelleme alıyor ve yeni özelliklerden en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız güncelleme yapmak durumundasınız.

Şu an için en popüler sohbet uygulamalarından biri ve yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi ücretsiz olmasının yanı sıra işlevsel bir uygulama olması da onu bir adım daha öne taşıyor diye düşünüyoruz. İletildi bildirimi alamadığınızda yapmanız gereken tek şey güncelleme işlemi olacaktır ve bu sayede sizler de bu sorunu ortadan kaldırmış olacaksınız.

Grup mesajları, sizler gönderim yaptığınız anda herkese iletiliyor ancak grubu açmayıp üstten kaydırdıkları takdirde iletildi ibaresi karşınıza çıkmayacaktır. Bazı durumlarda insanlar rahatsız edilmek istemedikleri için grubu sessize alabiliyor ve bu tür durumlarda da iletildi bildirimi alınmayacaktır.

WhatsApp grup konuşmaları ve bu konuşmaları kimin okuyup okumadığı ile ilgili aktarmak istediklerimiz bu kadar. Henüz bir grubunuz yoksa eğer yakın arkadaşlarınızın ya da çalışma arkadaşlarınızın yer aldığı bir grup açabilir ve sizler de hemen şimdi sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Emin olun çok keyifli ve sohbet etmek bu sayede daha kolay bir hal alıyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu