Sosyal MedyaYazılım

Facebook Virüslerine Önlem Ve Çözümler!

Facebook Virüslerine Önlem Ve Çözümler!

Facebook, günümüzde en çok kullanıcıya sahip bir sosyal paylaşım sitesi olarak bir çok rekora imza atmış bulunmakta. Her geçen gün de daha fazla üyeyi bünyesine katmaya devam ediyor ve böylece gitgide büyüyor. Ancak durumun böyle olmasından faydalanan bazı art niyetli kimseler, daha çok oyun, ödül verilen sorular ya da ilgi uyandıran başlıkların atıldığı birtakım haberler ile bunlara tıklayan kişilerin bilgisayarlarına virüs bulaştırabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına yapılması gerekenleri sizler için, facebook virüslerine önlem ve çözümler adlı yazımızda paylaştık. Bu önerileri dikkatle okuyarak, böylesi durumlarda ne yapmanız ya da ne yapmamanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Facebooktan bilgisayarımıza virüs bulaşmasını engellemek için ilk olarak, sahte ve tanımadığımız profilleri listemizde bulundurmamalıyız. Ya da tanımadığımız insanlardan gelen iletilerdeki bağlantılara kesinlikle tıklamayın. Çünkü genelde en çok virüs bulaşması bu şekilde yaşanıyor. Arkadaşlarınızdan gelen ve yapmasını saçma bulduğunuz paylaşımlara da tıklamayın. Çünkü bazı insanlar bilgisayarlarına virüs paylaştığının farkında olmuyor ve bu virüsler de sanki siz paylaşıyormuşsunuz gibi, sizin adınıza virüslü paylaşımlarda bulunabiliyor. Son olarak eğer bilgisayarınıza facebook üzerinden virüs bulaştığını düşünüyorsanız yapmanız gereken işlem basamakları sırasıyla; Başlat> Çalıştır> Regedit> HKEY_LOCAL_MACHINE-SOFTWARE> Policies> Google> Chrome> Extenstions adresine girin ve anlamsız bir karmaşık isim gördüğünüzde bunun üzerine sağ tıklayıp sil seçeneğini seçerek virüsten arınmış olacaksınız.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu