Sosyal Medya

Telefonda Facebook Durduruldu Hatası Çözümü

Akıllı telefon sahiplerinin sık sık karşılaştığı sorunlardan biri olan Facebook durduruldu hatası için neler yapabileceğimize hep birlikte göz atacağız. Facebook, sosyal medyanın en popüler isimlerinden biri. Her ne kadar eskisi kadar dikkat çekici olmasa da en kalabalık aileler arasında yer alıyor ve üye sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor.

Görsel, video ve metin destekli içeriklerinizi arkadaşlarınız ile paylaşmanıza fırsat sunan ve yeni bir sosyal çevre edinmeniz adına sizlere en iyi şekilde yardımcı olan platform, hikaye özelliği ile de daha dikkat çekici bir hal aldı. Akıllı telefonlarımızda da kullandığımız bu uygulama zaman zaman durduruldu hatası ile can sıkabiliyor. Dilerseniz bu sorunu nasıl çözebileceğinize hep birlikte göz atalım.

Facebook Durduruldu Hatası Çözümü

  • Cep telefonlarınızın ayarlar menüsüne giriş yapın ve hemen ardından uygulama yöneticisi seçeneğine geçiş yapın.
  • Bu pencereden Facebook uygulamasını bulmanız gerekiyor ve dilerseniz arama yaparak da ilgili uygulamaya ulaşabilirsiniz.
  • Uygulamaya ait simgeye tıkladıktan hemen sonra önbelleği sil ya da önbelleği temizle butonuna tıklayabilirsiniz.
  • Bu sayede basit bir sıfırlama yapmış olacaksınız ve yüksek ihtimalle sorun çözülmüş olacaktır.

blank

İlk yöntem bu şekilde ve kullanıcı yorumlarını incelerseniz eğer birçok insanın bu yöntemin faydalı olduğunu ifade ettiklerini göreceksiniz. Eğer işe yaramazsa bir diğer yönteme göz atabilirsiniz.

  • Yüklediğiniz herhangi bir yazılımın Facebook uygulamasına zarar verebileceğini düşündünüz mü? Zararlı uygulamalar ne yazık ki kısa süre içerisinde cihazlarınıza olumsuz etki ediyor ve uygulamaların çalışma sistemini de bozabiliyor. Clean Master ile birlikte bu sorunu kısa süre içerisinde çözümleyebilir ve sizler de fayda sağlayabilirsiniz. Taleplerinize birçok farklı konuda yanıt verecek olan bu uygulama ile birlikte sizler de diğer uygulamaların güvenliğini de sağlamış olacaksınız.
  • Clean Master ücretsiz bir program ve yapacağı tarama ile birlikte zararlı yazılımları da saniyeler içerisinde tespit ediyor ve silinmesi için onayınıza sunuyor. Onay verdiğiniz takdirde tüm zararlı uygulamalar silinecek ve yüksek ihtimalle Facebook durduruldu hatası ile tekrar karşı karşıya gelmeyeceksiniz.

Facebook Durduruldu Hatası Çözümü 2. Yöntem:

Bu yöntem de işe yaramazsa bir diğer alternatif ile devam edebilirsiniz. Bu arada Clean Master dışında farklı bir uygulamayı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Lisanslı olmayan ve cihazınıza erişmek için çok fazla izin isteyen uygulamalar ne yazık ki sizlere fayda sağlamayacak ve tam aksine zarar verecektir. Clean Master bu konuda fazlasıyla başarılı ve güvenlik açısından en çok önerilen isimlerden bir tanesidir.

  • Facebook uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi rica ediyoruz. Otomatik güncelleme açık değilse eğer manuel olarak bu işlemi yapmanız gerekiyor, aksi takdirde birçok farklı uygulamada aynı sorunu yaşayacaksınız.
  • Uygulamalarda güncel sürümü yüklemek durumundasınız, aksi takdirde donması ya da durduruldu hatası vermesi oldukça normal bir durumdur.
  • Güncellemeyi manuel olarak yapabilir ve son sürüme yükseltebilirsiniz. Eğer hali hazırda durduruldu hatası alıyorsanız son olarak uygulamayı silip tekrar yüklemenizi tavsiye edeceğiz.

Yukarıda bahsi geçen yöntemlerden herhangi birini ya da tamamını deneyebilirsiniz. Mutlaka bir tanesi fayda sağlayacak ve hatayı çözümlemenize yardımcı olacaktır. Bu sorunu yalnızca Facebook uygulamasında değil, birçok farklı uygulamada görebilirsiniz ve bahsi geçen yöntemleri denemeniz yeterli olacaktır.

En basit çözüm yöntemi olarak lanse edilen silip tekrar yükleme işlemi, güncelleme yapılmadığı takdirde ne yazık ki hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır. Öncelikli olarak uygulamaları güncellemenizi ve hatta az önce de ifade ettiğimiz gibi otomatik güncellemeyi aktif hale getirmenizi öneriyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu