Mobil

Whatsapp Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme

WhatsApp akıllı cep telefonlarında internet bağlantısı ile çalışan bir sosyal medya aracıdır. Günümüzde insanlar neredeyse tüm görüşmelerini, özel gün kutlama mesajlarını toplu mesaj gönderme özelliği olan whatsapp üzerinden yapmaktadır. Whatsapp toplu mesaj göndere işlemleri için bir grup oluşturmanıza gerek yoktur. Whatsapp’ın kendi özelliklerinden faydalanarak grup oluşturmadan mesajlarınızı istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Whatsapp toplu sms atma özelliğinden faydalanmak ve grup oluşturmadan çok kişiye mesaj ulaştırabilmek için işletim sistemi Android olan cep telefonlarında, whatsapp uygulamasının sohbetler bölümü üst sağ kısmında bulunan üç nokta açılır, burada bulanan Yeni Toplu Mesaj seçeneği seçildiğinde, rehberde bulunana tüm kişilerin listesi açılır. İOS işletim sistemi olan telefonlarda ise sohbetler penceresinde Toplu Mesaj Listeleri seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler yardımıyla toplu mesaj gönderme yapabilirsiniz.

blank

Whatsapp toplu mesaj nasıl atılır?

Cep telefonları whatsapp uygulamasında aynı anda birden fazla kişiye aynı mesajı ulaştırmak artık çok kolaydır ve grup oluşturmanıza gerek yoktur. Bunun için göndereceğiniz mesaj içeriğini hazırladıktan sonra, sohbetler bölümü üç noktalı yerden yeni toplu mesaj seçeneği seçmeniz ve açılan listede mesaj göndermek istediğiniz kişilerin üzerine hafif tıklayarak işaretlemeniz ve en son gönder yapmanız yeterlidir.

Whatsapp toplu mesaj gönderme ya da bireysel olarak mesaj gönderme özellikleri sayesinde en popüler sosyal medya aracı olmuştur. Toplu mesaj gönderme yaptığınızda ve gönderdiğiniz mesajı hemen iptal etmek istediğinizde, istediğiniz kişiler okumadan o mesaj içeriğini sil seçeneğini seçerek ve benden ya da herkesten sil seçimini yaparak iptal etmiş olursunuz.

Whatsapp toplu sms atma yaptığınızda grup oluşturmadan işlem yapıldığı için mesajı alan kişiler, aynı mesajın kimlere gittiğini, kimlerin gördüğünü görememektedir. Grup oluşturarak yapılan mesaj atma olaylarında ise grupta bulunan kişiler, mesajın kimlere ulaştığını kimlerin gördüğünü görebilmektedir. Whatsapp toplu mesaj nasıl atılır? Sorusu için kullanıcılara grup oluşturarak ve grup oluşturmadan gönderme yapılabilir cevabı verilerek içerik anlatımına geçilebilir. Tüm akıllı telefon sistemlerinde whatsapp uygulamaları kolaylıkla kullanılabilmekte ve kullanımı oldukça basittir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu