Mobil

iPhone Telefonlarda İstenmeyen Mesajlar Nasıl Engellenir?

Akıllı telefonların kullanıcılara sunduğu birçok yeni özellik bulunuyor. Eski telefonlarda sağlanamayan telefon kontrolü artık işletim sistemleri sayesinde akıllı telefonlarda sağlanabiliyor. Bu noktada telefonunuzu artık istediğiniz ayarlara göre özelleştirebiliyorsunuz. Sadece kişisel ayarlarda değil birçok güvenlik önlemi konusunda da kişiselleştirme yapabiliyorsunuz. Akıllı telefonların sunulan bu özellikler arasında kullanıcıların en çok tercih ettiklerinden birisi de arama ve mesaj engelleme özelliği. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar tanımadıkları ya da istemedikleri numaraları hem mesaj olarak hem de arama olarak engelleyebiliyor. Arama özelliği hemen hemen her akıllı telefonda olsa da mesaj engelleme özelliği için ise şuan belli başlı telefonların destek verdiğini de söyleyebiliriz. Bunlar arasında tabi ki iPhone telefonlarda yer alıyor. iPhone serisinin beğenilen özelliklerinden biri olan mesaj engelleme özelliğinin nasıl kullanılacağına bakalım.

  • Mesaj engelleme özelliğini kullanmak için ilk olarak yapmanız gereken “mesajlar” uygulamasına giriş yapmak. Gelen mesajların yer aldığı menü karşınıza gelecektir. Bu menü üzerinden ise engellemek istediğiniz mesaja tıklamanız gerekiyor. Engellemek istediğiniz mesaja tıkladığınızda mesajın içeriğinin görüntülendiği ana ekran karşınıza gelecek.

iPhone-mesaj-engelleme

  • Yapmanız gereken bu ana ekran üzerinden sağ üst kısımda yer alan “ayrıntılar” kısmına tıklamak. Mesaj ayarlarının da bulunduğu bu kısma girdikten sonra “İ” işaretine basmanız gerekiyor. Şimdi karşınıza yeni bir ayar ekranı gelecek. Karşınıza gelen ayar menüsü üzerinden en alt kısımlara inip buradan “bu arayanı engelle” seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Söz konusu sekmeye bastığınızda gelen mesaj otomatik engellendiği gibi mesaj gönderen kullanıcının mesajları da engellenmiş olacaktır. Mesaj engelleme işlemi için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu