Sosyal Medya

Whatsapp Grup İsteği Engelleme

Ücretsiz sohbet uygulaması olarak boy gösteren whatsapp, yeni dönemde de milyonlarca kullanıcıya hitap etmeyi başarıyor. Bu uygulama ile birlikte dilerseniz daha kalabalık bir kitle ile de sohbet etme şansı elde ediyorsunuz. Oluşturacağınız gruplar ile birlikte komik vidyo paylaşımı yapabilir ya da dosya alış verişini bir tık daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Fakat bazı anlarda whatsapp can sıkıcı olabiliyor. Özellikle akraba grupları birçoklarımızın kanayan yarası. Whatsapp grup isteği engelleme başlığı altında bu konuyu ele alacağız ve artık yapacağınız işlem ile birlikte sizler de herhangi bir şekilde grup daveti almayacaksınız. Oldukça kolay bir yöntem ve dilerseniz nasıl olduğunu hep birlikte görelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Android Kullanıcıları için Whatsapp Grup İsteği Engelleme

  • Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst kısmında yer alan üç nokta sembolüne tıklayın.
  • Açılan pencere üzerinden ayarlar butonuna dokunun.
  • Gizlilik seçeneğini aktif edin.
  • Yeni pencere ile birlikte gruplar butonuna tıklayın.
  • Herkes, kişilerim ve şunlar hariç seçenekleri arasından sizler de tercihlerinizi yapabilirsiniz. Herkes seçeneğini işaretlerseniz eğer herhangi bir grup isteği gönderilmeyecektir. Şunlar hariç seçeneği ise seçtiğiniz kişiler dışındaki kişilerin size grup isteği gönderebileceği anlamına geliyor.
  • Yapmanız gereken şey bu kadar basit ve bu adımları eksiksiz takip ettiğiniz takdirde sizler de süreci doğru yönetmiş olacaksınız.

Iphone Kullanıcıları için Whatsapp Grup İsteği Engelleme

  • Whatsapp uygulamasını açtıktan hemen sonra sağ alt köşede yer alan ayarlar butonuna tıklayınız.
  • Hesap seçeneğini aktif hale getirelim ve sonrasında gizlilik butonuna tıklayalım.
  • Gruplar seçeneği ile devam edelim ve ardından herkes, kişilerim ya da şunlar hariç arasından seçimlerimizi yapalım.

Çok fazla gruba katılma isteği alıyorsanız ve bu durumdan sıkıldıysanız eğer sizler de bu adımları takip ederek işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Gereksiz gruplara katılım sağlamamak ve zamanınızın çalınmaması adına gerçekten altın değerinde bir bilgi olduğunu düşünüyoruz. Bu adımları takip ettiğiniz takdirde artık sizler de hangi gruba katılıp katılmayacağınızı ve daha da önemlisi nasıl bir seçim yapacağınızı belirlemiş oluyorsunuz.

Malum, bir grup daveti geldiğinde otomatik olarak dahil ediliyorsunuz ve sonrasında o gruptan çıkmak da pek kolay olmuyor. Ayıp olmasın biraz daha kalayım derken bir bakmışsınız zamanınızın büyük bir kısmını bu grupta geçirir hale geliyorsunuz. Yazımızda yer alan adımları takip ettiğinizde ise kararı verecek olan kişi sizler olacaksınız ve dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

Tekrar Gruba Katılma Daveti Alabilir miyim?

Aynı adımları takip ederek sizler de gruplara katılma seçeneğini aktif edebilirsiniz. bu durum sizin kontrolünüzde ve dilediğiniz zaman değişiklik yapabiliyorsunuz. Merak etmeyin herhangi bir sınırlama durumu söz konusu değildir ve ne zaman isterseniz işlem yapabilirsiniz.

Grup davetleri bazen can sıkıcı olabiliyor ve az önce de dile getirdiğimiz gibi daveti geri çevirme lüksünüz ne yazık ki yok. Daha da önemlisi davet geldiği an direkt grup içerisinde yer alıyorsunuz ve hemen çıkmak isteseniz de bunu ayıp olur düşüncesi ile yerine getiremiyorsunuz. Whatsapp, kullanıcıları için büyük bir avantaj sunuyor ve gruba katılma isteğini geri çevirmek yerine doğrudan engellemek gibi bir ayrıcalığa sahip oluyorsunuz.

Sizler de bu deneyimi hemen şimdi yaşayabilir ve taleplerinize daha sağlıklı bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Emin olun çok kolay ve artık kontrol de tamamen sizde olacaktır diye düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu