Sosyal Medya

Whatsapp Görüntülü Aramada Kişi Sınırını Arttırmaya Hazırlanıyor!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle artık birçok iş yeri home Office çalışma düzenine geçiş yaptı ve bu durum uygulamaları da harekete geçirdi diyebiliriz. Whatsapp görüntülü konuşma kişi sınırı incelemesi ile birlikte bunu sizler de daha iyi anlıyor olacaksınız. Malumunuz şu dönemde eve kapanmış durumdayız ve birçok sektör de durma noktasına geldi.

Haliyle iletişim konusunda ya da özel toplantılar için birtakım uygulamaları kullanıyor ve tercih ediyoruz. Görüntülü konuşma ya da toplantı fırsatı sağlayan ve bunu ücretsiz olarak gerçekleştiren çok sayıda uygulama var. Hepimizin aklına ilk etapta Whatsap geliyor ancak asıl konuya geçmeden önce diğer uygulamaların da bu konuda ne tür hamleler yaptığına göz atalım istiyoruz.

Zoom

Piyasaya güçlü bir şekilde giriş yapan ve toplantı özelliğinin yanı sıra görüntülü konuşmayı anlık takılmalar olmadan daha kusursuz bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olan Zoom, bu konuda en iyilerden biri diyebiliri. Pandemi döneminde büyük sükse yarattı ve şu an için en kalabalık uygulamalardan biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Zoom’un yakaladığı çıkış, sektördeki diğer rakiplerini ve benzer uygulamaları da harekete geçirdi. Artık birçok uygulama üzerinden toplantı yapabiliyorsunuz ve kişi sınırlaması konusunda da daha esnek bir tavır sergilediklerini net bir şekilde görebiliyoruz.

Skype

Sektörün en popüler isimlerinden biri olan skype, bu dönemde toplantılarını ücretsiz hale getirdi. Skype üzerinden yapacağınız toplantıları daha önceleri ücret ödeyerek yapabiliyorsunuz ancak pandemi dönemi ile birlikte hiçbir ücret ödemeden toplantı yapabileceksiniz.

Peki ya Whatsapp? Dilerseniz asıl konumuza geri dönemlim ve whatsapp’ın bu konuda nasıl bir çalışma yürüttüğüne hep birlikte göz atalım.

whatsapp-goruntulu-aramada-kisi-sinirini-arttirmaya-hazirlaniyor

Whatsapp Görüntülü Konuşmada 4 Kişilik Sınır Kalkabilir

Malum evden çıkamıyoruz ve yalnızca iş görüşmelerini değil, aile içi görüşmeleri ve yakın arkadaşlarımız ile yaptığımız sohbetleri de görüntülü arama desteği ile daha kolay ve sorunsuz hale getirebiliyoruz. Whatsapp üzerinden yaptığımız görüşmelerde kişi sınırlaması vardı ve 4 kişiden fazla ekleme yapamıyordunuz. Toplamda 4 olan bu sayı, yakın zamanda arttırılacak ancak kaç kişiye çıkılacağı henüz belli değil.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sektördeki birçok uygulama bu konuda çok özel çalışmalara imza atarken sektörün devi Whatsapp’ın kayıtsız kalması tabii ki beklenemez. Artık sizler de hiçbir ücret ödemeden daha fazla insan ile görüntülü konuşabilecek ve toplantılarınızı da daha verimli bir şekilde yerine getirebileceksiniz. Whatsapp ile ilgili çalışmalar devam ediyor ve herhangi bir şekilde net bilgi elimize ulaştığında yine bu sayfa üzerinden gerekli tüm duyuruları yapacağız.

Görüntülü Konuşma için Ücret Ödeyecek miyiz?

Sizler de biliyorsunuz ki whatsapp üzerinden yaptığınız birçok işlemde ve hatta neredeyse hepsinde ücretsiz olarak hizmet alabiliyorsunuz. Görüntülü konuşma da bunlardan bir tanesi ancak 4 kişi sınırlaması ne yazık ki canımızı sıkabiliyor. Şimdilerde bu sınırlama kaldırılacak ve daha fazla insan ile görüşme yapabileceksiniz. Bununla birlikte ücret ödemeniz de gerekmiyor ve sorunsuz bir hizmet kalitesi sizleri bekliyor olacaktır.

Whatsapp, bu sektörün en güçlü markalarından biri. Belki yakın zamanda Zoom, tahtını sarsmış olabilir ancak bu markanın önüne geçmesi ne yazık ki mümkün değil. Gerek görüntü kalitesi gerek senkronizasyon detayı ile birlikte milyonlarca insan bu tür konularda Whtasapp’a öncelik veriyor. Güncelleme ile birlikte artık daha fazla insan ile tek bir ekranda sohbet edebilme şansına sahip olacak ve bu ayrıcalıktan faydalanabileceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu