MobilSosyal Medya

WhatsApp Durum indirme Nasıl yapılır?

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp durum nasıl indirilir?

Günümüzde iletişim kurmak için en çok  kullanılan WhatsApp, kullanım kolaylığı ve ücretsiz olması nedeniyle en çok tercih edilen uygulama özelliğini taşıyor. İletişim kurmada tercih edilen Whatsapp durum indirme nasıl yapılır?

WhatsApp durum aynı zamanda karakterimizi de ele veriyor. İş arkadaşımızla, sevdiklerimizle duygu durumuna göre paylaşım yapabileceğimiz en kolay uygulama. WhatsApp durum özelliği son sürümüyle  kullanıcılarının keyifli paylaşımlarını 24 saat geçerli  fotoğraf, video ve GIF’ler kullanım özelliği aktif durumda. Peki WhatsApp durumda paylaşılan anlık fotoğraf yada videolar akıllı telefona nasıl indirilir? WhatsApp‘ta indirme seçeneği bulunmamaktadır. WhatsApp‘ta durum indirme küçük bir uygulama ile mümkündür. İç çektiğimiz resim yada videoları WhatsApp‘ta indirmenin yolunu yazımızda bulabilirsiniz. WhatsApp durum indirme, ihtiyaç duyduğunuz her anda bu yazımız sizlere yardımcı olacaktır.

blank

Android‘de WhatsApp Durum İndirme Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda, telefon rehberinizde kayıtlı olan kişilerin Whatsapp durumunda paylaşmış olduğu fotoğraf yada videoyu indirmek için öncelikle Google Play Mağazasından Story Saver For Whatsapp uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza indirip kurmalısınız. Uygulamayı kurduktan sonra  istediğiniz kişinin profiline tıklayıp alt kısımda yer alan yeşil indirme kısmına dokunmanız  yeterli olacaktır.  Whatsapp durum telefonunuza hızlı bir şekilde kaydedilir.

iOS iPhone’da  Whatsapp Durum Nasıl İndirilir?

Cihazınız İOS işletim sistemine sahipse bu yazımızda WhatsApp durumunu İOS ‘da nasıl indireceğizi anlatacağız.

  • İlk olarak Whatsapp Pocket uygulamasını bilgisayarınıza indirin.
  • İphone’nunuzu bilgisayara bağlayın.
  • İndirmiş olduğunuz Whatsapp Pocket uygulamasını açın.
  • iOS Devices bölümünden telefonunuzun modelini seçin.
  • Program taramayı bitirdikten sonra Whatsapp yazışmaları açılacaktır.
  • Kişilerin WhatsApp sohbetine tıklayıp, durumunda ki fotoğraf ve videonun takibini yapabilirsiniz.
  • WhatsApp durumdaki resim yada videoyu indirmek için sağ alt tarafta yer alan Export Attachment kısmı tıklamanız yeterli olacaktır.

Ios ve Android (Samsung, Huawei, Xiaomi, Vestel, Sony, Asus, LG) işletim sistemine sahip telefonlarda WhatsApp durum indirme konusunda yaşadığınız sorunları yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu