Mobil

Huawei Y6 ve Y7 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei Y6, Y7 ekran görüntüsü alma işleminden detaylı bir şekilde bahsedeceğiz ve yerimiz kaldığı takdirde ürün özelliklerine de yine detaylı bir şekilde değineceğiz.

Huawei imzası taşıyan ve en çok tercih edilen modeller arasında gösterilen Y6 ve Y7 uygun fiyatları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Fiyat performans ilişkilendirmesi yaptığınız takdirde sizler de insanların neden bu modelleri tercih ettiklerini çok daha iyi anlayacak ve bize hak vereceksiniz.

Bildiğiniz gibi anlık görüntüler, bazı zamanlarda not almak istediğimizde ya da sosyal medyada paylaşmak istediğimizde en büyük yardımcımız oluyor. Huawei marka telefon kullanıcısı iseniz eğer sizler de az sonra bahsedeceğimiz yöntemler ile birlikte bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Huawei Y6 ve Y7 Ekran Görüntüsü Alma

1. İlk olarak fiziksel yöntemden bahsetmek istiyoruz ve aslında birçok android telefonda bu yöntem en sık tercih edilen olarak karşımıza çıkıyor. Ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basarak sizler de o anın görüntüsü alabiliyor ve galerilerinize doğrudan kaydedebiliyorsunuz.

En basit yöntemlerden bir tanesidir ve ekran görüntüsü aldığınız anda bir flaş sesi ile karşı karşıya geleceksiniz. Bu tuşlara aynı anda basmanız gerekiyor ve zaman zaman başarısız olabilirsiniz. Tekrar denemekte ise herhangi bir sorun olmayacaktır. Ekran görüntüsü alındıktan sonra yine ekranın sol üst köşesinde bir fotoğraf bildirimi karşınıza çıkıyor ve bu bildirime tıklayarak sizler de aldığınız görüntüye saniyeler içerisinde erişim sağlama şansı elde ediyorsunuz.

blank

2. Ayarlar-akıllı yardım-hareketle kontrol adımlarını takip ederek ilgili seçeneği aktif hale getirdiğiniz takdirde ekran görüntüsü almak için farklı bir yöntemi de tercih etme şansınız doğuyor.

Bu işlemi sorunsuz bir şekilde yaptıktan sonra eğer dilerseniz üç parmak kullanabilirsiniz. Üç parmağınızı ekranın üst kısmından aşağıya doğru kaydırdığınız takdirde o anın görüntüsünü saniyeler içerisinde almış olacaksınız. Bu özelliği de aktif etmenizi tavsiye ediyoruz ve oldukça kolay yöntemlerden bir tanesidir. Yine birçok telefon kullanıcısının da bu alternatifi tercih ettiğini belirtmek gerekiyor.

3. Hızlı menü detayından da bahsetmek gerekiyor ve yine bu menü sayesinde de ekran görüntüsü almak mümkün hale geliyor. Ekranın üst kısmını aşağıya doğru kaydırdığınız takdirde hızlı menüye saniyeler içerisinde erişim sağlamış olacaksınız. Screenshot ibaresini gördüğünüzde bu butona tıklamanız yeterli olacaktır ve o anın görüntüsünü de yine saniyeler içerisinde alabiliyorsunuz.

Anlık görüntü almak için kullanabileceğiniz ve tercih edebileceğiniz 3 farklı yöntem karşınıza çıkıyor. Aslında her biri kolay yöntemlerdir ancak ilk bahsettiğimiz yöntem, daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor diyebiliriz. Sosyal medyada paylaşmak ya da arkadaşlarınıza göndermek istediğiniz herhangi bir görüntüyü sizler de ekran görüntüsü alarak iletebiliyorsunuz. Anlık notlar almak istediğinizde de yine bu yöntemler fayda sağlayacak ve işinize yarayacaktır.

Huawei Y6, Y7 ekran görüntüsü alma işlemlerinden detaylı bir şekilde bahsetmeye çalıştık. Her 3 yöntem de gayet kullanışlı ve basit yöntemler olarak karşımıza çıkıyor. Yine bu yöntemleri farklı modellerde de deneyebiliyorsunuz ve android işletim sistemine sahip telefonların büyük bir kısmı bu şekilde hizmet vermektedir.

Not almak, paylaşmak ya da komik bir anı arkadaşlarınıza ulaştırmak istediğinizde faydalanabileceğiniz bu yöntem sayesinde sizlerde galerinizi doldurabilirsiniz. Eğer dilerseniz fotoğraf ayarları bölümünü kullanarak kayıt yerini de kısa süre içerisinde değiştirebilir ve ekran görüntüsü olarak aldığınız fotoğrafları dilediğiniz alana aktarabilirsiniz. Henüz deneyimlemediyseniz ekran görüntüsü alabilir ve ilk adımı atabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu