Mobil

iPhone’da Özel Şarj Animasyonu Ayarlama

iPhone, özelleştirmeler ve kişiselleştirmeler konusunda gerçekten kısıtlı bir cihaz ancak bunu güvenlik seviyesini üst düzey seviyeye taşımak adına yerine getiriyorlar ve aslında takdir edilesi bir hamle olduğunu düşünüyoruz. iPhone’da özel şarj animasyonu ayarlama işlemi ise bir ayrıcalık ve bu ayrıcalık ile birlikte sizler de cihazlarınıza daha estetik bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Şarj işlemi esnasında animasyon devreye giriyor ve daha eğlenceli ve dikkat çekici bir görüntü ortaya çıkıyor. Bunu yapmak için bir uygulamaya ihtiyacınız olacak ve dilerseniz nasıl yapabileceğinizi de hep birlikte inceleyelim.

iPhone’da Özel Şarj Animasyonu Nasıl Ayarlanır?

  • Charging Animation ücretsiz ve daha işlevsel olduğu için bu uygulamayı tavsiye ediyoruz. Sizler de hemen şimdi app store’a giriş yapabilir ve bu uygulamayı ücret ödemeden download edebilirsiniz.
  • İndirdiğiniz uygulama içerisinde farklı türde animasyonlar var ve beğendiğinizi seçerek devam ediniz.
  • Otomasyon sekmesinde yer alan kişisel otomasyon yarat butonuna tıklayalım.
  • Ekranı aşağıya kaydıralım ve şarj aletini işaretleyelim.
  • Bağlıyken seçeneğini aktif hale getirin.
  • Sonraki butonuna basarak ilerleyin.
  • Son adımda ise çalıştırmadan önce sor seçeneğini pasif hale getirin ve onay verin.

Artık cihazlarınız şarjda iken sizler de seçtiğiniz animasyon ile karşı karşıya gelecek ve daha keyifli bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

iphoneda-ozel-sarj-animasyonu-ayarlama

Uygulama Cihaza Herhangi bir Zarar Verir mi?

Üçüncü parti yazılımlar konusunda endişeli ve temkinli olmanızı gayet iyi anlıyoruz ancak iPhone bu konuda en güvenilir adreslerden biri ve emin olun bu tür bir uygulama için de zaten izin vermeyecektir. Sizlere tavsiye ettiğimiz uygulama da yine editörlerimiz tarafından denendi ve herhangi bir sorun tespit edilmediği için sizlere de tavsiye etmek istedik.

Dilediğiniz zaman ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Animasyon seçenekleri diğer uygulamalara kıyasla daha zengin olduğu için bu tavsiyeyi verdik. İncelemelerinizi yaparsanız eğer daha birçok farklı uygulama olduğunu sizler de göreceksiniz. Dilediğinizi download edebilir ve animasyon seçimi ile birlikte şarj esnasındaki hareketliliği daha keyifli hale getirebilirsiniz.

 Şarja Etkisi Nedir?

Cihazlarınız biraz daha geç şarj olabilir çünkü hareketli bir görüntü yani animasyon karşınıza çıkıyor ve bu da şarj durumunu belli oranda etkileyecektir. Ancak merak etmeyin karşınıza çıkacak görüntü sizleri fazlasıyla etkileyecek ve şarj sorununu da pek önemsemeyeceksiniz.

Dilerseniz tavsiye edilen ve yine editörlerimizin onayından geçen diğer uygulamalara da hep birlikte göz atalım ve bu konuda da sizleri bilgi sahibi yapmış olalım.

Charging Sounds and Effects

Yalnızca animasyon detayı değil, aynı zamanda cihazlarım şarj olurken ses efekti de eklensin ve bu sesi ben de duyayım diyorsanız eğer bu program biraz daha kapsamlı ve çok daha işlevsel olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Az önce tavsiye ettiğimiz uygulama gibi tamamen ücretsiz ve sizler de app store’yi ziyaret ederek bu uygulamayı indirebilirsiniz. Bu tür uygulamalar sayesinde cihazlarınıza bir şekilde renk katmış oluyorsunuz ve emin olun elde edeceğiniz görseller de sizleri fazlasıyla tatmin edecektir.

Bu uygulama, yalnızca animasyon ve efekt anlamında değil, ses konusunda talepleri olan kullanıcılar için de hizmet vermektedir. Bu urum tabii ki cihazlarınızın daha geç şarj olmasına da neden olacaktır. Kişiselleştirme çalışmalarında bu tür bir durum söz konusu ve bu detayı da belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. Bunun dışında farklı bir detay ya da bilmeniz gereken husus karşınıza çıkmayacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu