Blog

WhatsApp Bilgi Paylaşım Onayı Nasıl İptal Edilir?

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamaların başında ise WhatsApp uygulaması geliyor. Facebook tarafından satın alındıktan hemen sonra beklenmedik bir şekilde yükseliş gösteren uygulama şimdilerde ise 1 milyar kullanıcı sayısının üzerinde kullanıcı elde etmeyi başarmıştı. WhatsApp uygulamasının elde ettiği bu başarı ile beraber son dönemin en çok takip edilen uygulamalarından da biri olan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde ise işleyişini değiştireceği yönünde bazı haberlerle gündeme gelmişti. Zira söz konusu uygulama için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında WhatsApp’ın artık kullanıcı bilgilerini de Facebook ile paylaşacağı da açıklanmıştı. Facebook ile bilgilerin paylaşılacağının da açıklanmış olmasıyla beraber kullanıcıların da WhatsApp’a karşı ön yargıları da oluşmaya başladı. Zira söz konusu güncelleme ile beraber uygulama artık kullanıcı verilerini de paylaşmaya başlayacak. Tabi bu durumu engellemek için de kullanıcıların yapacakları bazı işlemler mevcut. Bu işlemler ile bilgi paylaşımını engellemek de mümkün. Bilgi paylaşımını nasıl engelleyeceğimize bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle WhatsApp uygulamasına girmeniz gerekiyor. WhatsApp uygulamasına girdikten sonra ise karşınızda bir bildiri göreceksiniz. Karşınıza gelen bu bildiri de ilk etapta sadece doğrudan onayla butonu yer alıyor. Sadece onay butonuna bastığınız zaman ise bilgi paylaşımını aktif etmiş oluyorsunuz. Bu nedenle onay vermeden önce alt kısımda yer alan daha fazla kısmını kullanmanız gerekecek.

WhatsApp Bilgi Paylaşım

  • Daha fazla kısmına bastığınızda ise söz konusu bildirinin daha uzun versiyonu karşınıza gelecek. Burada ise sizin yeni sözleşmeyi onayladığınızı gösteren bir tik işareti göreceksiniz. Yapmanız gereken ekran bu tiki kaldırmanız. Ardından ise bildiriyi onaylamanız yeterli olacaktır. Artık onay vermiş olsanız dahi WhatsApp sizin adınıza bilgi paylaşımı yapmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu