Blog

Skype Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnternet bağlantınız aracılığı ile yakın arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınız ile iletişim kurmanıza yardımcı olan çok özel bir uygulamadan bahsedeceğiz. Skype hesap silme konusuna değinmeden önce dilerseniz bu uygulamanın sizlere sunduğu avantajlara da hep birlikte göz atalım.

Skype uygulaması tamamen ücretsizdir ancak uygulama içerisinde yer alan emoji ve birtakım simgeleri satın alma şansınız var. Bu konuda daha fazla simgeye ihtiyacınız varsa eğer ödeme yaparak ilgili simgeleri satın alabiliyorsunuz. İletişim kurmak ya da dosya gönderiminde bulunmak gibi detaylar için ödeme yapmak durumunda değilsiniz.

Skype üzerinden görüntülü arama ve konuşma yapabiliyorsunuz ve yine ücretsiz olan hizmetlerden bazılarıdır. Aynı zamanda konferans için de izin veriliyor ve kalabalık grup toplantılarını da yine bu uygulama üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Büyük boyutlu dosyaları olmasa da küçük boyutlu dosyaları da hızlı bir şekilde iletebilir ve aynı zamanda alabilirsiniz.

Mobil uygulama mevcut ve bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda akıllı cihazlarınızda da kullanabiliyorsunuz.

Son dönemde dijital ortamda faydalanabileceğiniz en değerli uygulamalardan biri haline geldiğini de belirtmek gerekiyor. Milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran bu uygulama sayesinde sizler de internet bağlantınızın olduğu her noktadan iletişim kurma şansına sahipsiniz. Dilerseniz asıl başlığımıza dönelim ve hesaplarınızı nasıl silebileceğinize de birlikte göz atalım.

blank

Skype Hesap Silme Nasıl Yapılır?

1. “http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898” linki üzerinden sizler de hesap silme sayfasına direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz. Birçok farklı kaynakta hatalı yönlendirme söz konusu ve hesaplarınız ele geçirmek adına çok fazla şey yapılıyor. Size sunduğumuz link ise resmi siteye ulaşmanızı sağlayacak ve işlemlerinizi de güvenli bir şekilde yerine getirmenize yardımcı olacaktır.

2. Kapatmak istediğiniz Skype hesabı ile işlem yapacaksınız ve zaten bu bilgileri girmeniz adına bir sayfa açılacaktır. Kullanıcı adı ve şifre girişi ile birlikte devam edelim…

3. Skype yönetimi, hesabınızı kapatıp kapatmama konusunda ne kadar kararlı olduğunuzu test etmek istiyor ve sizlere birtakım detaylar sunuyor. Arkadaş listenizin yanı sıra yine Skype tarafından sunulan ayrıcalıkları karşınıza getirerek ayrılmamanız adına elinden geleni yapacaktır.

4. Bu adımı da tamamladıktan ya da geçtikten sonra neden listesi karşınıza çıkıyor. Skype yönetimi burada sizlerden bir neden göstermenizi istiyor ve kendi hatalarını tespit etmek adına da doğru bir soru olduğunu düşünüyoruz.

5. İlgili listeden nedeni seçip onay verdikten sonra hesabımı kapat diyebilirsiniz. Skype hesabınız, 60 gün süre ile askıya alınıyor ve bu süre zarfında herhangi bir şekilde giriş yapmamanız gerekiyor. Olur da giriş yaparsanız hesabınız tekrar aktif hale getirilecek ve kullanıma hazır olacaktır. Bu süre zarfında herhangi bir şekilde giriş yapmadığınızda ise tüm bilgileriniz siliniyor ve hesabınız tamamen kapatılıyor.

6. Skype hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açamayacağınızı da belirtmek gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifreleriniz ile giriş yapmaya çalıştığınızda bu hesap kapatılmıştır gibi bir bildirim ile karşı karşıya geleceksiniz. Süreci hızlandırmak için yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmuyor ve ne yazık ki 60 gün boyunca beklemeniz gerekecektir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu süre zarfında hesaplarınıza kesinlikle giriş yapmamalısınız, aksi takdirde hesabınız açılacak ve 60 gün daha beklemek zorunda kalacaksınız.

Bu kullanışlı uygulamayı kesinlikle tavsiye ediyoruz ancak farklı nedenlerle Skype hesabını silmek isterseniz ya da bir sorun yaşarsanız, yukarıda verdiğimiz link üzerinden sizler de silme işlemini yerine getirebiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu