Blog

VPN Şirketlerinin Türkiye İlgisi!

Bilindiği gibi Facebook, Twitter ve Youtube’ye girişler Türkiye’den yasaklandı ve bu sebepten ötürü de VPN şirketlerine Türkiye’den ilgi ve alaka tekrardan üst seviyelere taşındı. İlk olarak Türkiye’nin Gezi Parkı sorunları sebebiyle yasaklanan Twitter ile gündeme gelen VPN şirketleri, bu kez yasakları fırsata çevirebilmek adına ilginç kampanyalar yaptı! Türk kullanıcıların ilgilerini çekebilmek adına bedava hizmet vermeye karar veren VPN şirketleri, resmi hesaplarından da Türkçe twitler yolladı. Hotspot Shield, bu kampanyaya en çok destek veren VPN şirketi!

Savcı Mehmet Kiraz’ın ölümünden sonra sosyal medyanın gündemi çalkalaması, teröristlerin eylemleri sosyal medya üzerinden planlaması ve resimleri bu noktadan yüklemesi sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı, bu konu hakkında bir yürütme kararı başlatmıştı. Yeni başlayan bu kararla beraber artık sosyal medyaya direkt girişler tamamen kısıtlanmış, sadece DNS değişimleri ve VPN araçları ile bağlantı kurulabilir haldeydi.

 

VPN Şirketlerinin Türkiye İlgisi

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu