Mobil

Vodafone Rehber Yedekleme Yöntemleri

Akıllı cihazlarda en çok kullanılan ve her hangi bir kayıp durumunda en çok ihtiyaç duyulan alanlardan bir tanesi rehber olup, bu alanı yedekleme işlemini yapmak kullanıcı açısından önemlidir. Vodafone rehber yedekleme? işlemini yapabilmek adına bir kaç basit adımın takip edilmesi ve farklı yöntemlerin denenmesi sağlanabilir.

Vodafone Rehber Yedekleme Yöntemleri

1. Vodafone Güvenli Depo

Vodafone hattına sahip olan kullanıcılar için rehber yedeklemesi yapabilmek adına Google Play Store üzerinden ya da App Store üzerinden indirilebilecek olan Vodafone Güvenli Depo uygulaması ile yedekleme işlemini yapabilmek mümkün olur. Vodafone firmasının sadece bu alan için kullanıma açmış olduğu bu uygulama hat sahiplerine büyük bir avantaj sağlarken yedekleme işlemini yapabilmek adına birçok farklı alan da tercih edilebilmektedir. Vodafone firmasının bireysel müşterilerinin yararlanabilecekleri bu uygulama kapsamında rehber, video ve fotoğraf gibi alanların yedeklemesinin yapılabilmesi sağlanır. 1 GB değerinde yedekleme alanını Vodafone müşterileri ücretsiz bir şekilde alabilmektedir.

blank

2. Smart Switch

Yedekleme uygulamalarından bir tanesi olarak Vodafone müşterilerinin rahatlıkla kullanabilecekleri bu uygulama App Store üzerinde veya da Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir. Fotoğraf, rehber, video ve dosya yedeklemesi gibi bir çok yedekleme işleminin yapılabileceği bu uygulama sonrasında cihaza ya da hatta bir şey olması durumunda uygulama içerisinden yedeklenmiş olan etmenleri alabilmek mümkün olmaktadır. Smart switch uygulaması marketler içerisinde yedekleme konusunda en çok tercih edilen uygulama olarak bilinmekle beraber Vodafone hat sahipleri de bu uygulama ile yedekleme hizmetini en iyi şekilde alabilmektedirler.

3. İç / Dış Aktarması

Kullanıcıların akıllı cihazları içerisinde yer alan işlemlerden bir tanesi olarak rehber yedekleme işlemini içe ve dışa aktarma yöntemi ile yapabilmek mümkün olur. Telefon hafızasına kaydedilmiş olan numaraların hepsini seçerek içe ve dışarı aktarma butonu üzerinden SIM karta dahil etme yapılabilmektedir. Vodafone hattına sahip olan kullanıcılar için SIM kart belleği oldukça yüksek olmakla beraber rehber yedeklemesi işlemi direk bu karta aktarılabilmektedir. Cihaza her hangi bir şey olduğunda kart yeni cihaza takılır ve rehber listesi SIM kart üzerinden edinilebilir. Vodafone kartları için gerekli olan depolama alanı hizmetini vermektedir.

4. SIM Karta Kaydetme

Vodafone üzerinden yeni alınmış bir SIM kart için rehbere kaydetme işlemi telefon rehber ayarları menüsü üzerinden direk SIM karta kaydetme ile tercih yapılabilir. SIM kart içerisinde geçerli olan bu kaydetme işlemi için yeni bir kişinin kaydı yapılırken kullanıcı isterse sadece telefon hafızasına, isterse SIM kart hafızasına, isterse de her ikisine kaydetme işlemini yapabilmektedir. Telefon hafızasına kaydedilmiş olan bir rehberin telefona bir şey olması durumunda tamamen silinmesi ile rehber yedeklemesinin önemi anlaşılmış olunur. Bu nedenle SIM karta kaydetmek rehberin farklı bir telefonda da çalışabilmesi açısından kullanıcıya kolaylık sağlar.

5. Hafıza Kartına Kaydetme

Vodafone hattı yedekleme işlemlerinden bir tanesi olarak hafıza kartı kullanılmakta olan cihazlarda rehberi hafıza kartına kaydetme işlemi de yapılabilir. Yedekleme işlemlerinde önemli olan etmenlerden bir tanesi olarak hafıza kartından yeni cihaza ya da yeni SIM karta geçiş yapılabilir. Yedekleme mekanizmalarından bir tanesi olarak bilinen Google Drive, iCloud, Dropbox gibi uygulamalar da telefon içerisinde tercih edilebilir. Bu uygulamalarda yer alan mail hesabı açma işlemi başka bir cihazda da aynı mail üzerinden yedeklenmiş olan bilgilerin alınmasına yardımcı olur. Vodafone hat sahiplerinin en çok tercih ettiği yedekleme uygulaması ise firmanın kendi oluşturmuş olduğu market uygulaması olarak bilinmektedir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu