Mobil

Vodafone Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone hat sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyoruz ve bu yazımızda Vodafone özel numara kapatma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Gizli numaralardan herhangi bir şekilde çağrı ya da arama almak istemiyorsanız eğer bunu online self servis aracılığı ile ya da dilerseniz sesli yanıt sistemi ile de yerine getirebilirsiniz. Son olarak sms yöntemini kullanarak da bu süreci sorunsuz bir şekilde yönetebiliyorsunuz.

Vodafone Özel Numara Kapatma

Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için Gizli Ac yazıp 7046’ya sms göndermeniz yeterli olacaktır. İlgili birim gerekli incelemeleri yaptıktan hemen sonra süreci tamamlıyor ve artık gizli numaralardan gelen çağrıları herhangi bir şekilde almıyorsunuz. Dilerseniz 7046’yı arayabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Bu sayede de gizli numaralara kapatma işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız.

Vodafone bu konuda çok sayıda seçenek sunuyor ve hat sahipleri de bu durumdan fazlasıyla memnun görünüyorlar. Çağrıları yeniden kabul etmek isterseniz eğer gizli kapat yazıp 7046’ya sms göndermeniz yeterli olacaktır. Yine ilgili birim tarafından incelemeler yapılacak ve hattınız gizli numaralardan gelen aramalara açılacaktır.

Vodafone hat sahipleri için çok sayıda alternatif seçenek karşımıza çıkıyor ve sizler de rahatsız olduğunuz durumlarda bu adımlardan herhangi birisini tercih edebilirsiniz. Özel numaralara kapattığınız takdirde herhangi bir bildirim almayacaksınız ve bu da sizleri daha rahat hareket ettirecektir.

blank

Karşı Taraf Nasıl Bir Uyarı Alıyor?

Hattınızı özel numaralardan gelen aramalara kapattığınız takdirde karşı taraf sizi aradığında “Aradığınız kişi özel numaralardan çağrı kabul etmiyor” gibi bir uyarı oluşturulacaktır.

Size ise herhangi bir şekilde bildirim gelmiyor ve emin olun hiçbir şekilde rahatsız edilmiyorsunuz. Sık sık arayan ve sizleri rahatsız eden birileri varsa eğer bu adımlar sayesinde sorunu ortadan kaldırabilir ve taleplerinize en doğru şekilde yanıt alabilirsiniz. Servis desteği alarak da bu hizmetten faydalansanız bile herhangi bir ücret ödemek durumunda değilsiniz. Vodafone, diğer operatörlere kıyasla daha fazla seçenek sunuyor ve sizler de en uygun alternatifi tercih ederek süreci tamamlayabilirsiniz.

Özel numaradan gelen çağrılar ile birlikte hiçbir şekilde bildirim almıyorsunuz ve yine bu bildirimler herhangi bir şekilde saklanmıyor. Bildiğiniz gibi numara engelleme işlemini yaptığınızda kişi sizlere mesaj attığında ya da sizi aradığında bildirimler kaydediliyordu ancak özel numara engelleme eyleminde bu tür bir durum söz konusu değildir.

Gece yarıları arayan ve rahatsız eden telefon sapıklarından sıkıldıysanız ya da size müdahale etmek isteyen saçma sapan insanlardan kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak da hizmet alabiliyorsunuz ancak daha zahmetli bir süreç olduğunu belirtmek gerekiyor. Yukarıda bahsi geçen adımlar çok daha kolay yöntemlerdir ve taleplerinize de daha hızlı bir şekilde yanıt alabileceksiniz.

Çağrıları Yeniden Açabilir miyim?

Kapatma işleminde olduğu gibi çağrı almak için de yine aynı adımları takip edebiliyorsunuz. Self servis ve sms yöntemi ile birlikte özel numaraları yeniden aktif hale getirebilir ve arama kabul edebilirsiniz. Vodafone hat sahibi iseniz eğer bu konuda sorun yaşamayacaksınız ve saniyeler içerisinde sizler de işlem yapabiliyorsunuz. Özel numaralar ile ilgili merak ettiğiniz birçok soruya detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalıştık ve dilediğiniz an sizler de bu adımlar doğrultusunda işlem yapabilir ve rahat hareket edebilirsiniz. Özel numaraların yanı sıra numara engelleme işleminin nasıl yapılacağını da öğrenmek isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer makalelere göz atabilir ve bu konuda da detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu