Mobil

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone numara değiştime GSM operatörü tarafından belirli bir ücret karşılığında en makul fiyatlardan yapılabilmektedir. Vodafone hat kullanıcıları istedikleri her zaman numara değiştirme imkanı bulunmaktadır. Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır sorusunu bu yazımızda nasıl yapabileceğinizi sizlere açık bir biçimde cevaplayacağız.

Vodafone numara değiştirme işlemini, son hanesini ya da son birkaç hanesini değiştirerek de yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Vodafone operatörlü hattınızın numarasını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz ancak eski numaranızı ileride bir zamanda tekrardan geri isterseniz eski numaranızı tekrardan geri almanız mümkün olmayabilir, çünkü o sırada numara başka bir kullanıcıya yönlendirilmiş ya da satılmış olabilmektedir.

Vodafone numara değiştirme işlemini gerçekleştirmeden önce iyice düşünmenizi öneririz. Çünkü telefon numaranız kalıcı olarak değişecek ve sonrasında tekrardan eski numaranıza dönme imkanınız bulunmamaktadır.

Şimdi hep beraber Vodafone numara değiştirme, son hanelerde değişiklik yapma işlemlerini nasıl gerçekleştirebiliriz gibi soruların yanıtını yazımızın devamında sizler için inceleyelim.

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Birçok GSM operatörü müşterilerine bir telefon numarası satarak o numarayla arama yapma ve iletişim imkanını bir arada sunarlar. Ancak, her kullanıcıya kendine ait özel bir numara olarak verilen bu telefon numaralarını hat kullanıcıları kendi kimlik bilgilerini doğrulatarak gerçekleştirebilmektedir.

Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak veya en yakın Vodafone bayisine giderek numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Vodafone numaranızı değiştirmek için Müşteri Hizmetlerinin 0542 542 00 00 numarasını çevirerek iletişime geçebilir ve telefon numarası değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Gerekli bilgilerin doğruluğu sağlandıktan sonra müşteri hizmetleri talebinizi en hızlı biçimde yerine getirecektir.

blank

Vodafone’dan Yeni Bir Hat Almadan Sadece Numara Değişimi Yapmak

Kullandığınız Vodafone GSM operatöründe kayıtlı olan numaranızı değiştirmek değil de yeniden bir hat almadan sadece telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız bu da Vodafone tarafından mümkün kılınmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ilgili birimlere başvurduktan sonra kimlik ve üyelik bilgilerinizi doğrulattıktan sonra sadece birkaç saat beklemektir.

Vodafone Numara Değişimi Hakkında Bilinmesi Gereken Ayrıntılar

Vodafone numara değişimi işleminde fiyat oldukça uygun bir fiyattır. Bu fiyat güncel olarak 18,9 TL olarak bilinmektedir. Bu işlem sırasında eski hattınız içerisinde olan bütün haklarınızı, hat içerisindeki bakiyeyi ve paket içeriklerini yeni numaranıza aktarabilirsiniz. Bu sayede yeni bir hat almanın külfeti altına girmeden işleminizi gerçekleştirerek maddi bir kayıp yaşamanızı da engelleyebilirsiniz.

Vodafone Telefon Numarası Değiştirme Gereği Duyulan Noktalar

Vodafone telefon numarası değiştirme gereği duyulan noktalar olabildiğince çoktur. Bunlardan birkaçını şu şekilde sizler için sıraladık; tanımadığı ya da tanıdığı kişiler tarafından rahatsız edici mesajlar ya da aramalar alan hat kullanıcılarının rahatsız olması, hat kullanıcısına telefon numarasını ezberlemek zor geliyorsa ve hat kullanıcısının kullandığı telefon numarası başka bir hat kullanıcısıyla sık sık karıştırılıp kullanıcı rahatsız ediliyorsa telefon numarası değiştirme gereği duyulabilir ve kullanıcılar bu durumda operatörler tarafından da haklı bulunarak telefon numarası değiştirme imkanını sunmalarını sağlamaktadır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

  1. Merhaba faturali hat kullanıyorum. Ama hattim dedemin üzerine numarami değiştirmem için sadece hat sahibinin kimliği yeterli midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu