Mobil

Video Döndürme Nasıl Yapılır?

Cep telefonu teknolojisi kusursuz bir seviyeye ulaşmış durumda ve bu cihazlar sayesinde yalnızca iletişim kurmak değil, bunun yanı sıra gündelik hayata dair birçok detayı da sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşturabiliyoruz. Aynı zamanda hobilerimize yer veriyor ve keyifli zaman geçiriyoruz. Video döndürme işlemi de fotoğraf ve vidyo tutkunları için ayrıcalıklı bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu işlemi nasıl yapabiliriz?

Bu yazımızda detaylara hep birlikte göz atacağız ve merak ettiğiniz sorulara da yanıt vermeye çalışacağız. Google fotoğraflar uygulaması sayesinde vidyo döndürme işlemini hem ücretsiz hem de daha profesyonel bir şekilde yerine getirebiliyor ve paylaşımlarımızı da yine sorunsuz bir şekilde yapabiliyoruz. Google Fotoğraflar uygulaması cihazlarınıza otomatik olarak yükleniyor ve zaten telefonlarınızı aldığınızda bu uygulamalar cihazlarınızda mevcut olacaktır.

Bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur ve kullanımının da gayet basit olduğunu belirtmek gerekiyor. Bildiğiniz gibi vidyolar ile yakından ilgileniyoruz ve gün içerisinde çok fazla vidyo çekiyor ya da izliyoruz. Paylaşım yapmadan önce bir düzenlemeye imza atmak ve vidyolarımızı daha özel bir şekilde insanların karşısına çıkarmak adına döndürme eylemine ihtiyacımız olabilir.

blank

Video Döndürme Nasıl Yapılır?

Bunun için farklı uygulamalardan da hizmet alabilirsiniz ve hatta mağazalarda ücretli uygulamalar da mevcut ancak en kolay ve daha da önemlisi ücretsiz uygulama olarak Google Fotoğrafları tavsiye ediyoruz. Dilerseniz nasıl kullanabileceğinize ve bu süreçte sizleri nelerin beklediğine de hep birlikte göz atalım ve detayları da incelemiş olalım.

  • Google Fotoğraflar uygulamasını açarak ilk adımı atabilirsiniz.
  • Albümler butonuna dokunun ve albümlerinizi açın.
  • Ekranın hemen üst kısmında videolar seçeneği yer alıyor ve bu pencereye geçiş yapmamız gerekiyor.
  • Videolar bölümüne giriş yaptıktan hemen sonra döndürmek istediğimiz vidyoyu seçiyor ve devam ediyoruz.
  • Açılan ekranda düzenleme sekmesine ulaşın ve burada ‘’Döndür’’ butonunun yer aldığını göreceksiniz. Bu buton ile birlikte sizlerde vidyolarınızı dilediğiniz gibi döndürebilir ve daha profesyonel bir paylaşıma imza atabilirsiniz. 90 derecelik döndürme fırsatı sunan özel bir uygulamadır ve bunu tek bir tık ile yerine getirebiliyor olmak da çok güzel.
  • Vidyo döndürme işlemini tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken şey kaydet butonuna basarak galeriye kaydetmektir. Dilerseniz cihazlarınızın farklı bir bölümüne de kaydedebilirsiniz ve bunu da galeri ayarları bölümünden sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Kaydet seçeneği sonrasında cihazın hemen alt kısmında paylaş butonunu da göreceksiniz. Eğer dilerseniz kaydettiğiniz vidyoyu sosyal medyada ya da iletişim kanallarında paylaşabilirsiniz.

Ücretli Uygulamalar ile Video Döndürme

Profesyonel bir çalışmaya imza atmak isterseniz eğer daha detaylı ve daha işlevsel programlardan da yardım alabilirsiniz. Google Fotoğraflar her ne kadar işlevsel gibi görünse de hali hazırda birtakım eksikleri var. Eğer dilerseniz mağazalarınızı ziyaret edebilir ve ücretli uygulamaları da satın alabilirsiniz.

Rakamlar çok yüksek değil ve hem bilgisayarlarınızda hem de cep telefonlarınızda kullanabileceğiniz ücretli programların sayısı bir hayli fazladır. Bu programlar vidyolarda olduğu gibi fotoğraflarınızda da işe yarıyor ve kolaj gibi detayları da yine bu programlarda bulabilirsiniz.

Profesyonel fotoğrafçılar, cep telefonlarını daha aktif bir şekilde kullanabilmek ve hatta işlerini cep telefonları aracılığı ile halledebilmek adına bu tür uygulamalardan yardım alıyor. Sizler bir hobi olarak fotoğraf ya da vidyo çekiyorsanız ücretli uygulamalara ihtiyacınız olmayacaktır ve Google Fotoğraflar uygulaması ile birlikte video döndürme işlemine sağlıklı bir şekilde yanıt almanız da mümkün olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu