Sosyal Medya

Twitter’in yeni Stratejisi

 


 

Twitter, geçen sene sıfır kar oranı ile sezonu kapan nadir sosyal medya platformlarından. Twitter geliştiricileri de, geçen yıl ki bu kötü izlenim sebebiyle, bu yılın ilk çeyreği itibarıyla beraber yeni birkaç gelişimin de sinyallerini verdi.

 

Artık otomatik olarak oynatılan reklam videolarını Iphone ve Ipad kullanıcıları üzerinde test etmeye başlayan Twitter, bu yeni reklamları ana sayfada da çıkarmaya başladı. diğer twitlerin arasına rastgele yerleştirilen videolar, 6 saniye olarak, sessiz bir şekilde kullanıcılara yansıtılacak ve bunun beraberinde de kullanıcı dilerse üzerine dokunarak videoyu sesli bir şekilde oynatabilecek. Henüz test aşamasında olmasına rağmen kullanıcılardan büyük tepki toplayan uygulama, yavaş yavaş bu izlenimi Facebook’un yaptığı gibi reklam stratejisine döndürme yolunda ilerliyor. Bu durum da kullanıcıların tepkisini fazlası ile çekecek gibi!

 

Geçen yıl ki Pazar oranına göre hiç beklenmedik bir durum gerçekleşen ve kar yapmayan Twitter, tam anlamıyla “cepten yedi” desek yeridir.

 


 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu