MobilSosyal Medya

Twitter’da Farklı Fontlarda Yazı Yazma

Twitter, genel olarak yazı odaklı bir paylaşım platformudur ve yapısını da buna göre kurgulamıştır. Fakat her ne kadar büyük oranda yazı da yazılıyor olsa kullanıcıların yazdıkları yazıları formatlama ihtiyacı zaman zaman oluşmaktadır. Twitter’da farklı fontlarda yazı yazma gibi bir özellik bulunmadığı için de farklı arayışlar olmaktadır.

Twitter, görsel arayüzünde oldukça sade bir tasarım ile hayatına devam etmektedir. Bu tasarımın görüntüsünün bozulmasını engellemek amacıyla da yazıların tek tip olmasına büyük oranda özen göstermektedir. Aksi durumda irili ufaklı birçok yazı ile karşılaşma durumu oluşacaktır. Fakat Twitter’ın göstermiş olduğu bu katı tutum, bazı kullanıcıların gereksinimlerinden kaynaklı olarak alternatif çözümlere onları yöneltmektedir. Bizler de sizin için bu konuda yaşadığınız sıkıntı çözmek adına 2 farklı alternatif sunacağız.

blank

Twitter’da Font Değiştirme

İnternette yer alan bazı siteler, bir masaüstü uygulaması gibi çalışarak bizlere sadece bazı işlevsellikler sağlamaktadır. Resim kırpma, yazı formatlama ve video kesme gibi işlevsel bu bahsettiğimiz tarzda sitelerin yerine getirdiği işlevselliklerden bazılarıdır. Bizler de bu tarz sitelerden olan iki farklı site ile Twitter’da farklı fontlarda yazı yazma seçeneğine kavuşacağız.

Unicode Text Converter, barındırdığı sınırlı sayıdaki fontları kullanarak girilen yazıyı bu fontlara çevirmektedir. Ayrıca bold ve italik yapma gibi özellikleri de bulunmaktadır. Site üzerinde çok farklı fontlar da yer almaktadır. Bu sayede Twitter’a yazdığınız yazının daha çok ilgi çekmesi sağlanabilir. Bu sitenin en güzel özelliklerinden birisi de yazdığınız yazıyı tüm fontlarla aynı anda göstermesidir. Bu sayede tüm fontları bir arada görerek hangisinin daha güzel göründüğünü ve size uygun olduğunu daha rahat bir şekilde seçebiliyorsunuz.

Twitter’da font değiştirmek için kullanabileceğiniz diğer site ise YayText’tir. Bu siteyi kullanarak üstü çizgili, ters çevrilmiş, el yazısı tarzında ve bunun gibi birçok farklı yazı oluşturabilirsiniz. Sitenin Twitter kullanıcılarına sağladığı faydalardan bir diğeri ise kopyalamaya gerek kalmaksızın site üzerinde yer alan “Tweet” seçeneğinin kullanılabiliyor olmasıdır. Tweet düğmesine basarak beğendiğiniz yazıyı rahatlıkla Twitter üzerinde paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu