AndroidMobil

Akıllı Telefonlarda Silinen Rehberi Geri Getirme

Akıllı telefonların kullanıcılara cep telefonlarından farklı olarak sunduğu birçok yenilik bulunuyor. Akıllı telefonların artık cep telefonlarını tamamen değiştirmesi ve artık akıllı telefon teknolojisinin iletişim için kullanılan ilk tercih haline gelmesinin nedeni de aslında tam olarak bu. Zira akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri ve akıllı telefonlarda yer alan çevrim içi programlar sayesinde birçok ayrıcalıklı hizmete kavuşabiliyorsunuz. Bunlardan birisi de akıllı telefonlarla beraber sunulan tek tuşla rehber yedekleme ayrıcalığı. Bu özellik sayesinde rehberinizde yer alan tüm numaraları anında yedekleme imkanına sahip oluyorsunuz. Haliyle rehberiniz silindiğinde ya da telefonunuz sıfırlandığında yedekleriniz sayesinde kısa süre içerisinde yeniden numaralarına erişim sağlayabiliyorsunuz. Peki, ama rehber yedeklemesi yapmadıysanız ve rehberiniz silindiyse o zaman ne yapmak gerekiyor? Daha detaylı olarak bakalım.

NOT: Bu aşamada Android telefon kullanıcısıysanız rehber geri kurtarma için Google hizmetlerinden yararlanma imkanını da elde etmiş oluyorsunuz. Tabi bunun için de öncelikle telefonunuzdan Google hesabınız ile rehberinizi bağlamanız gerekli. Bunun için Gmail üzerinden kişi rehberinizi Google kişilerinize eklemeniz gerekiyor. Bu işlem sayesinde bir nevi rehberinizde Gmail kişiler hesabı üzerinde yedeklenmiş olacaktır. Bunun dışında rehberinizi eklemediyseniz bu durumda da ne yazık ki rehber yedekleme işlemi yapılmayacaktır.

Samsung ve Akıllı Telefonlarda Silinen Rehberi Geri Getirme

  • Söz konusu rehberi geri yüklemek için yapmanız gereken ise Google kişiler sayfasına giriş yapmak. Google kişiler sayfasına giriş yaptıktan sonra ise profil resminizin bulunduğu kısma girmeniz gerekiyor.

Akıllı-telefon-rehber-geri-getirme

  • Buradan ise sol menüde yer alan “daha fazla” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Daha fazla sekmesine de tıkladıktan hemen sonra açılan yeni menüden ise kişileri geri yükle sekmesine basmanız gerekiyor. Kişileri geri yükle dediğinizde de açılan pencereden size bir tarih ekranı gelecek. Buradan 1 saat, 1 gün, 1 ay gibi seçeneklerden birini seçip ardından da geri yükle butonuna tıklamanız yeterli oluyor. Fakat belirtilen sürenin dışında kalan sürelerden önce silinen rehberin de ne yazık ki geri döndürülemediğini de belirtmek gerekiyor. Samsung ve diğer android telefonlarda silinen numaraları geri getirme konusunda yaşadığınız problemleri aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu