MobilOyun

Pokemon GO Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş mobil oyunlar her geçen gün biraz daha profesyonelleşmeye başladı. Telefonların gelişmesi ve artık işlemci ekran kartı gibi birleşenlerin çok daha üst düzey olmasıyla beraber mobil oyun alanında da epey başarılı oyunlar görmeye başladık. İşte bu tip oyunlara son dönemde ekleyen yeni üyelerden birisi de Pokemon GO oyunu. Arttırılmış gerçeklik alanında oldukça başarılı olarak gösterilen ve bunun yanında kullanıcıların hareket ederek oynayabilmesi ile beraber bu alanda ilklere de imza atan oyun tüm bu özellikleri ile beraber dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından da biri haline gelmişti. Hatta ilk yayınlandığı dönemde sunucu yoğunluğu nedeniyle tüm ülkeler için yayınlanmayan oyunun genel yapısı oldukça beğenilse de Pokemon GO oyununda da belli başlı sorunlar yaşanmıyor değil.

Hızlı şarj tüketimi, ve telefonun aşırı ısınmasına neden olma gibi sorunlar bir yana dursun Pokemon GO oyunun oyunu durdurma hatalarına da sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. Oyunda çökmelere neden olan sorun kullanıcıların oyundan da düşmesine neden oluyor. Pokemon GO oyununda yaşanan oyun durduruldu hatasını çözmek için bazı ayarlamalar yapmanız gerek. Bu ayarlara bakalım.

Pokemon GO

Pokemon GO Durdurdu Hatasını Çözme

Bu işlem için genelde Pokemon GO oyununun ön belleğini temizlemeniz sorunu çözecektir. Bunun için ise öncelikler telefonunuzdan ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor. Ayarlar sekmesine de girdikten sonra yapmanız gereken uygulamalar bölümüne giriş yapmak. Uygulamalar bölümüne giriş yaptıktan sonra ise karşınıza gelen uygulama menüsü üzerinden Pokemon GO uygulamasını seçmeniz gerekiyor. Ardından oyunun ayar kısmına girmiş olacaksınız. Buradan ise yapmanız gereken ise “verileri temizle” ve “ön belleği temizle” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Her iki işlemi de yaptıktan sonra oyunda durdurma sorunu çözülmüş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu