Mobil

Türk Telekom Rehber Yedekleme

Elimizden düşmeyen telefonlarımız tabir-i caizse bizler için vazgeçimez durumda ve içerisinde fotoğraf, video, dosya, rehber gibi çok önemli bilgiler saklanıyor. Bu yazımızda sizlere Türk Telekom rehber yedekleme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bu tür sorunlar karşında Türk Telekom (Avea) kullanıcıları için bir depolama hizmeti sunmaya başladı. En önemlisi de rehberin yedeklenmesini sağlayan bu hizmet bireysel kullanıcı ve firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Türk Telekom Bulut olan rehber yedekleme sistemi, online sunulan bir depolama hizmetidir. Sadece telefonunuzun rehberini değil; fotoğraflarınızı, dosyalarınızı, videolarınızı ve müziklerinizi de yedekleyebilir, başka cihazlarınız arasında aktarma yapabilir, saklayabilir ve başkaları ile paylaşabilir ya da dilediğiniz zaman tekrar telefonunuza geri yükleme yapabilirsiniz. Türk Telekom Bulut hizmetine internet bağlantısının olduğu her yerden ulaşılabilir.

Türk Telekom Bulut Özellikleri

Türk Telekom Bulut dosyaları güvenle depolar, paylaşımı kolaylaştırır, cihazdan cihaza aktarma yapabilir.

– Harici disk, USB bellek kullanmaya gerek kalmaz, internet bağlantısının olduğu her yerden ulaşma imkânı vardır.

– Dosyalar, bilgisayar ya da cihazdan silinse veya kaybolsa dahi Türk Telekom Bulut’ta güvenle korunur.

– Üyelik sona erdikten sonra ilk 1 ay dosyaları saklamaya devam eder. Ancak bir ayı geçtikten sonra dosyalara ulaşabilmek için tekrar üye olmak gerekir.

Türk Telekom Bulut’u Kimler Kullanabilir

Türk Telekom Bulut, bireysel ve kurumsal, faturalı ve faturasız Türk Telekom Mobil kullanıcılarının kullanımına açıktır. Bu dosyaları yükleme ve indirme işlemlerinizde eğer internet paketiniz varsa paketinizden kesilir, internet paketiniz yoksa tarifenizin internet kullanım ücreti üzerinden ücretlendirilir. Dilediğiniz zaman üyeliğinizi iptal ettirebilir ya da saklama alanınızı arttırabilirsiniz.

blank

Türk Telekom Bulut İle Ne Kadar Saklama Alanı Verilmektedir?

Türk Telekom Bulut, uygun fiyatlarla 1, 10, 20, 50 ve 150 GB’lık saklama alanı sunar. Hatta yeni üyeler için ilk 1 ay 1 GB hediye veriyor. Bazı kampanyalı kullanıcılar için (kampanyalı tarife, telefon veya yeni üyeler) ilk bir sene ücret alınmıyor. Bu kullanıcılar bir sene dolduktan sonra istedikleri gibi saklama alanını SMS ile ya da Türk Telekom Bulut sistemi üzerinden satın alabilirler.

Türk Telekom Bulut Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom Bulut uygulamasını ister bilgisayardan isterseniz de telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken *952# tuşlayarak şifre alıp telefon numaranız ile giriş yapmak. Android telefon kullanıyorsanız Google Play Store, IOS işletim sistemine sahip Apple telefon kullanıyorsanız App Store uygulamalarından indirerek kullanabilirsiniz. Türk Telekom Bulut uygulaması kullanımı kolay ve pratiktir. Uygulamaya üye olup giriş yaptığınızda özellikle rehberinizi yedeklemek istiyorsanız, uygulamanın ayarlar kısmından rehber işlemine tıklayarak rehberi yedekle seçeneğini seçebilir ya da telefonunuzdan rehberiniz silindi ise Türk Telekom Bulut’a yüklediğiniz rehberi yine rehber işlemlerinde bulunan rehberi geri yükle seçeneğini seçerek tekrar telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Türk Telekom Bulut Kullanıcı Yorumları

Türk Telekom Bulut hizmeti, kullanıcıları açısından verimli, ideal ve güvenilir bir depolama hizmetidir. Sistemli çalışması ve pratik oluşu kullanımı kolaylaştırdığı için sıkça kullanılan bir uygulama olmuştur. Kullanıcılarının memnuniyetine önem veren bir uygulama olması, ulaşılabilirliğinin kolay olması, saklanma alanının fazla olması ve yedekleme ile geri yükleme işlemlerinin çok hızlı olması kullanım oranını gün geçtikçe büyük oranda artırmaktadır. Türk Telekom Bulut hizmeti, bireysel kullanıcıların yanı sıra firmalar tarafından da sıklıkla kullanılıyor. Türk Telekom rehber yedekleme işlemleri hakkında sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu