Mobil

iPhone Akıllı Telefonlarda Video Çekerken Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar arasında tepe modelleri olarak gösterilen telefonlardan birisi de iPhone akıllı telefonları. Apple tarafından yayınlanan ve artık en ünlü akıllı telefon serilerinden biri haline gelen iPhone serisi son olarak ise iPhone 7 ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Hemen her sene kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar sayesinde en çok konuşulan telefonlardan biri olmayı başaran iPhone serisinin bu kadar çok gündem olmasının nedeni de aslında yine Apple tarafından birçok konuda diğer akıllı telefonlara göre çok daha üst düzey bir sistem kullanılması.

Apple’ın diğer akıllı telefon serilerine göre beğeni toplayan ve fark yaratan özelliklerinden birisi de iPhone serisinde yer alan kameraların özellikleri. Daha önce bu konuda ödül bile almayı başarmış olan Apple’ın özellikle iPhone 5 serisinden sonra kamera konusunda en başarılı markalardan biri haline geldiğini de söylemek gerekiyor. Akıllı telefonlarında yer verdiği kamera sistemlerinde kaliteli lensler kullanması ve oldukça ünlü optik markalarını tercih etmesinin yanında yazılımsal olarak da kamera konusunda Apple’ın iPhone serisine farklı bir özen gösterdiğini de söylemek gerekiyor. Bu şekilde iPhone serisinde kullanıcılara sunulan diğer bir ayrıcalıkta video çekerken aynı anda fotoğraf da çekebilme özelliği. Video kaydı sırasında görüntü almanıza olanak sağlayan özellik nasıl kullanılır? Daha detaylı olarak bakalım.

iPhone telefonlarda video çekerken fotoğraf çekimi için;

  • iPhone 5 serisinden sonra aldığı iOS güncellemesi ile beraber söz konusu özelliği kazanan akıllı telefon serisinde artık video çekerken aynı anda fotoğraf çekmeniz de mümkün. Bunun için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit. Öncelikle yapmanız gereken iPhone telefonunuzdan standart bir şekilde video kamera bölümüne girmek.

iPhone-video

  • Video çekim modunuzu seçip video çekmeye başlamak için start tuşuna basmanız gerekiyor. Video çekimine geçildiğinde ise ekranın yan kısmında beyaz yuvarlak bir buton olduğunu göreceksiniz. Video çekilirken bu yuvarlak kısma dokunmanız durumunda video çekimini durdurmadan fotoğraf çekmiş oluyorsunuz. Çekilen fotoğraf ise doğrudan galeriye kayıt ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu