Mobil

Samsung Akıllı Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar içerisinde Samsung’un bu kadar çok tercih edilmesinin ve akıllı telefon alanında en çok tercih edilen iki markadan biri olmasında aslında Samsung tarafından kullanıcılara sunulan birçok kullanım ayrıcalığının etkisinin olduğunu söyleyebiliriz. Samsung’un kullanıcılara sunduğu bu ayrıcalıklar arasında numara engelleme işleminin de oldukça kolaylaştırılması yer alıyor. Samsung tarafından sunulan bu ayrıcalıklar sayesinde çok kısa süre içerisinde akıllı telefonunuzdan numara engelleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik bunun için birkaç farklı yöntemi de tercih edebiliyorsunuz. Yine engellediğiniz numaraları daha sonra istediğiniz her hangi bir an yeniden engel listesinden çıkarmanız da mümkün. Peki, Samsung akıllı telefonlarda oldukça kolaylaştıran bu işlemi nasıl yaparız? Daha detaylı olarak bakalım.

Samsung Numara Engelleme İçin İlk Yöntem

  • Samsung akıllı telefonlarda numara engelleme işlemi için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunuyor. Öncelikle ilk yönteme bakalım. Bu işlem için öncelikler arama menüsüne girmeniz gerekiyor.
  • Arama menüsüne girdikten sonra ise engellemek istediğiniz numaranın üzerine gelmeniz gerekmekte. Akıllı telefonunuzun rehber bölümünde yer alan engellenmesini istediğiniz numaranın üzerine basılı tutmanız gerekli. Numaranın üzerine basılı tuttuğunuzda söz konusu numara için ayar menüsü açılacaktır. Açılan ayar menüsü üzerinden ise eğer numarayı engellemek istiyorsanız da öncelikle “reddedilenler listesine ekle” sekmesine basmanız gerekiyor. Bu ifadeye tıkladığınız anda numara da engellenmiş olacaktır. Numara engellendikten sonra ise karşı taraf sizi aradığında telefonunuz sürekli olarak meşgul çalacaktır.

samsung-numara-engelleme

Samsung Numara Engellemek İçin İkinci Yöntem

  • Numara engelleme konusunda tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise ayarlar menüsü üzerinden numara engellemesi yapmak. Bunun için de yapmanız gereken öncelikle ayarlar sekmesine giriş yapmak.
  • Daha sonra ise açılan ayar menüsü üzerinden “arama” ayarlarının yer aldığı arama menüsüne girmeniz gerekiyor. Arama menüsüne girdikten sonra ise “arama reddetme” kısmına girmeniz gerekiyor. Şimdi liste oluştur sekmesini seçip ardından da istediğiniz numarayı ya da rehberde yer alan bir numarayı bu alana yazmanız gerekiyor. Eşleştirme kriteri içinde aynısı seçeneğini seçtiğinizde numara engellenmiş olacaktır. Samsung numara engelleme konusunda sorunlarınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. merhaba,

    galaxy note3 modeli telefonumuz var. bu işlemleri yapmamıza rağmen numarayı bir türlü engelleyemedik. otomatik engellenen listesinde engellemek istediğimiz numarayı görüyoruz. ama halen bizi arayabiliyor .sorun ne olabilir? yardımınızı rica ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu