Sosyal Medya

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın nabzını tutmak ve bunun yanı sıra gündemi yakından takip etmek isteyen birçok kullanıcı, yeni dönemde Twitter ile tanışmayı tercih ediyor. Gerçekten çok kalabalık ve büyük bir mecra ve bu mecra ile tanıştığınız andan itibaren sizler de ne demek istediğimizi çok daha iyi anlamış olacaksınız.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitter hesabınız yoksa eğer hemen şimdi bir tane açabilir ve gündeme dahil olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Twitter mizahı da inanılmaz bir seviyeye ulaşmış durumda ve gerçekten çok komik paylaşımlar yer alıyor. Dilerseniz ana konumuzdan çok fazla sapmadan başlığımıza dönelim ve Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemine hep birlikte göz atalım.

  • Twitter uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst kısmında yer alan menü butonuna ya da simgesine tıklayalım.
  • Açılan pencereden ayarlar ve gizlilik butonuna tıklayalım.
  • Hesap seçeneğini işaretleyelim ve devam edelim.
  • Son olarak kullanıcı adı seçeneğine tıklayalım.
  • Bu pencere aracılığı ile sizler de kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Onay verdiğiniz takdirde yeni bir kullanıcı adı ile devam ediyor ve yer alıyor olacaksınız.

twitter-kullanici-adi-degistirme

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Olmalıdır?

  • Daha önce bir başka kullanıcı tarafından alınmamış olması gerekiyor. Eğer böyle bir şey var ise zaten sistem gerekli uyarıyı verecek ve kullanıcı adınızın hatalı olduğunu ya da alınmış olduğunu söyleyecektir.
  • En fazla 15 karakterden oluşan bir kullanıcı adı belirleyebiliyorsunuz. Dışına çıkma gibi bir lüksünüz yok.
  • Türkçe karakter bulunamaz. Aksi takdirde sistem yine uyarı verecek ve bu kullanıcı adını herhangi bir şekilde kabul etmeyecektir.
  • Noktalama işareti ya da boşluk bulunmaması gerekiyor. Alt tire kullanabilirsiniz, bunda herhangi bir sorun yoktur.
  • Bu kurallar dahilinde sizler de kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsunuz.

Twitter Kullanıcı Adı Kaç Kez değiştirilir?

Twitter bu konuda herhangi bir sınır ya da kısıtlama belirtmiş değil. Yani sizler de dilediğiniz karda değişiklik yapabilirsiniz ancak uzun vadede sorun yaşayabilirsiniz. Twitter, bu hesabın fake hesap ya da yumurta olduğunu düşünebilir. Spam niteliği taşıyor ve çok sık müdahale edildiği takdirde dikkat çekici bir hal alıyor.

Bunun dışında bilmeniz gereken farklı bir detay yok. Kullanıcı adı değişikliğini nasıl ve ne şekilde yapabileceğinizi artık sizler de gayet iyi biliyorsunuz. Dilerseniz kullanıcı adının neden önem arz ettiğini ve nasıl olması gerektiğini de detaylı bir şekilde aktaralım.

Twitter Kullanıcı Adı Neden Önemli?

Twitter hesaplarını detaylı bir şekilde incelerseniz eğer gerçekten keyifli ve dikkat çekici kullanıcı adlarının yani niklerin yer aldığını sizler de göreceksiniz. Bazen ilgi çekici bir kullanıcı adı bile o hesabı takip etmenizi tetikliyor ve bu konuda sizleri teşvik ediyor diyebiliriz.

Eğer daha fala takipçiye ulaşmak ve yine daha fazla insanın ilgisini çekmek istiyorsanız kullanıcı adınızı da buna uygun şekilde belirlemeniz gerekiyor. Komik bir kullanıcı adı olabilir ya da ironi barındıran bir kullanıcı adı da tercih edebilirsiniz. Emin olun takipçi sayınızı doğrudan etkileyecektir ve hatta fenomen hesapların niklerine bakarsanız ne demek istediğimizi çok daha iyi anlamış olacaksınız.

Sizler de örnek teşkil edecek kullanıcı adlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir ve dilerseniz tercihlerinizi de yine bu doğrultuda yapabilirsiniz. Dikkat çekici bir kullanıcı adı sayesinde sizler de daha fazla insana daha kısa süre içerisinde erişim sağlayabilecek ve bunun yanı sıra takipçi sayınızı da istediğiniz gibi arttırabileceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu