Televizyon

Türksat 4a Frekans ve Kurulumu

Türksat tarafından gönderilen uydular sayesinde televizyon ekranlarımıza yansıyan kanallar, gündelik hayatlarımızda önemli bir yere sahip. Bugünkü yazımızda sizlere Türksat 4a otomatik arama frekansı hakkında bilgi vereceğiz.

Televizyon, teknoloji dünyasının bizimle buluşturduğu muazzam araçlardan bir tanesi ve bu araç sayesinde daha keyifli vakit geçirmek gerçekten mümkün… Birçoklarımız yorgun argın işten geldikten hemen sonra televizyon başına geçiyor ve günün stresini de eğlenceli programlar aracılığı ile atmaya çalışıyoruz. Sevdiğimiz programları takip ediyor ya da hayranı olduğumuz takımların müsabakalarını izleyerek keyifli vakit geçiriyoruz.

Televizyon keyfimizi bozan bazı durumlar olabilir ve frekans ile ilgili sıkıntılar da bir kanalın görüntülenmemesine neden olacaktır. Özellikle yeni dönem teknolojisine sahip cihazlarda bu sorunu daha sık yaşıyoruz ve güncellemeleri yapmadığımız takdirde televizyon keyfinden mahrum kalabiliyoruz. Servis çağırmak ya da birilerinden yardım almak yerine sizler de türksat 4a kurulumu doğrultusunda ayarlamalarınızı yapabilir ve televizyon keyfine kısa süre içerisinde ortak olabilirsiniz. Editörlerimiz, güncel bir liste hazırladı ve var olan değişikliklere bağlı olarak bu listenin sık sık düzenlendiğini de belirtmek isteriz.

Uydu cihazı aracılığı ile televizyonlarımızın kurduğu bağlantı, keyifli programları ve sayısız tv kanalını da bizimle buluşturuyor. Ana taşıyıcıya baktığımızda Türksat4a ile karşılaşıyoruz ve aslında bu kanalları seyretmemizdeki asıl pay sahibi de bu uydudur. Türksat uydu güncelleme işlemleri için de ne yapmanız gerektiğini sizinle paylaşmak istiyoruz ve yalnızca bir liste sunmayacağız. Dilerseniz vakit kaybetmeden güncelleme işlemine de hep birlikte göz atalım.

Türksat 4a Otomatik Arama Frekansı

UYDU FREKANS/POLARIZASYON SR / FEC KANAL ADI
Türksat 4A 12380 V 27500 3/4 Türksat Tanıtım
Türksat 4A 12423 H 30000 3/4 Türksat Paket

blank

1. Otomatik güncelleme için karşımıza iki farklı yöntem çıkıyor. Bunlardan bir tanesi, otomatik frekans ayarının girilmesi ile birlikte tüm kanalların uyduya devredilmesidir. Yani otomatik arama ile birlikte görevi uydu cihazına bırakıyor ve beklemeye koyuluyorsunuz. Manuel arama yapmanıza gerek yok çünkü otomatik arama ile birlikte tüm kanallar dakikalar içerisinde listelenecek ve televizyonlarınıza da kaydedilecektir.

2. Tercihe bağlı olarak elle arama da yapabilirsiniz ve tek tek kanal araması yapmak bir hayli zaman alacaktır ancak birçok televizyon izleyicisi ısrarla bu yöntemi tercih ediyor.

Televizyonumda Eksik Kanallar var!

İzleyicilerin en çok yaşadığı sorunlardan ve şikayetlerinden bir tanesi de kanalların eksik olmasıdır. Daha iyi sinyal alabilmek ve tüm kanallara erişim sağlayabilmek adına bazı ince ayarlar var ve bu ayarlardan bir tanesi de LNB ayarları olarak karşımıza çıkıyor. Lnb ayarları üzerinde oynama yaparak sizler de daha güçlü sinyaller alabilir ve daha fazla kanala kısa süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz.

Lnb ayarları hakkında birçok farklı kaynağı inceledik ancak fiziksel uydu ayarları çok hassas olması nedeniyle profesyonel yardım almanızı öneriyoruz. Otomatik ya da manuel güncellemelere rağmen kanallarınız eksik ise ya da kanallar daha zayıf bir sinyal doğrultusunda sürekli gidip geliyorsa, teknik destek hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.

Bu sorunu birçok kullanıcı yaşıyor ve frekans ayarlarının yanı sıra birçok farklı ince ayar doğrultusunda yine de kanalların tamamına ulaşmak mümkün olmayabiliyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi ne yazık ki kaynaklar bu konuda yetersiz ve bir profesyonelden yardım almanız çok daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

Bu yazımızda sizlere Türksat 4a frekans bilgilerini aktarmaya çalıştık ve güncellemeler konusunda da nasıl yapılacağını aktardık. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi bu liste sık sık güncelleniyor ve yapılan değişiklikler ile birlikte sizlere daha sağlıklı bilgi vermek adına elimizden geleni yapıyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu